'Aşırı Tepkiye Gerek Yok'

Meclis'te başörtülü milletvekili konusunu kadın milletvekilleriyle masaya yatıran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Merve Kavakçı olayını hatırlatarak "Aşırı tepki vermeyelim" dedi.

'Aşırı Tepkiye Gerek Yok'
CHP yönetimi, Meclis'te başörtümilletvekili konusunu kadın milletvekilleriyle masaya yatırdı.
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında 2 saat süren toplantıya Ankara'da bulunan 7 kadın milletvekili ve 2 genel başkan yardımcısı katıldı.
 
Toplantıda, başörtülü milletvekili konusunda verilecek aşırı tepkilerin iktidar partisinin ekmeğine yağ süreceği savunuldu. Ayrıca "Daha önce hacca gitmiş milletvekillerinin seçimlere 5 ay kala meclise başörtüsüyle girmesi siyasi bir tuzak" olarak değerlendirildi.
 
 
CHP yönetiminde ayrıca, başörtülü milletvekili konusunun görüşüleceği kapalı grup toplantısının iptal edilmesi de tartışıldı.
 
Toplantıda, CHP'li milletvekillerinin parlamentoya saygı gerekçesiyle tepkisini kıyafetlerle göstermeyeceği de belirtildi. Buna karşın CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ın (Çarşamba günü)  genel kurula üzerinde Atatürk resmi bulunan bir tişörtle geleceği öğrenildi.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey de AK Parti'li milletvekillerinin başörtülü olarak katılmasının beklendiği Perşembe günkü genel kurulda ayrımcılıkla ilgili bir konuşma yapacak. CHP'nin tepkisinin başörtüsüne değil, AK Parti'yi hedef aldığını anlatacak.
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2013, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER