Arınç'tan Askerlere Müjde

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Kısa süreli askerlik aynı kalmakla birlikte uzun süreli askerlik 12 aya indirilecek. Önümüzdeki aydan itibaren bu süreyi dolduranlar terhis edilecek. Yeni askere gidenler 12 ay üzerinden gitmiş olacaklar” dedi.

Arınç'tan Askerlere Müjde

Kurban Bayramı namazını Kocatepe Camii’nde kılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, namaz çıkışında vatandaşlarla bayramlaştı, camiye gelen küçük çocukları sevdi. Gazetecilerin sorularına cevap veren Bülent Arınç, Türk ve İslam aleminin bayramını kutladı. Arınç, “Hepimizin Kurban Bayramı mübarek olsun. Kurban Bayramı’na da Cenabı Hak kavuşturdu sağlık ve afiyetle. Bütün milletimizin, İslam aleminin bayramlarını tebrik ediyorum, Allah tekrarına eriştirsin. Bunlar mutlu olduğumuz günlerdir. İnşallah milletçe ve İslam alemi huzur içinde sükunetle güzel bir bayram geçirir. İnşallah güzel günlerin müjdecisi olur. Kurban Bayramları aynı zamanda hac ibadetinin yapıldığı günlerdir. Dün Arafat’taydı Müslümanlar, bugün de hacı oldular. Milletimizden on binlerce insan bu yıl hacca gitti, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Türkiye’den hacca giden bütün kardeşlerimizin haccının kabul olmasını diliyorum” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR ÖNÜMÜZDEKİ AY TAMAMLANIYOR
 
Askerlik süresinin kısaltılması ile ilgili çalışmaların önümüzdeki ay içinde tamamlanacağını ve süresini dolduranların terhis edileceklerini açıklayan Arınç, “Askerlik 12 aya inecek, bayramdan sonra yapılacak düzenlemelerle bu süreyi doldurmuş olanlar terhis edilecekler. Zannediyorum önümüzdeki ay içinde böyle bir düzenleme gerçekleşir, şimdiden askerlerimize hayırlı teskereler diliyorum. Bundan sonra görevlerini yapacak olan gençlerimize başarılar diliyorum. Bu demokratikleşme paketi içinde yok ama bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Kısa süreli askerlik aynı kalmakla birlikte uzun süreli askerlik 12 aya indirilecek. Önümüzdeki aydan itibaren bu süreyi dolduranlar terhis edilecek. Yeni askere gidenler 12 ay üzerinden gitmiş olacaklar. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2013, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER