banner9

Aksünger:Şiddet Görünenin 20 Katıdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, "Çocuk tacizleri, kadınlara şiddet ve kadın cinayetleri konusunda iş görünenin 20 katıdır" dedi.

Aksünger:Şiddet Görünenin 20 Katıdır
CHP İl Başkanlığına ziyarette bulunan Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, günlerden bu yana ülke gündeminde olan Karaman’daki taciz olayına değindi. Aksünger, Türkiye ile ilgili birkaç konu üzerinde durmak istediğini anlatırken, her gün değişen bir süreç bulunduğunu söyledi. Aksünger, şöyle konuştu:
 
"İktidar bu süreci her gün manipüle etmek için algı yönetimi yapıyor. Bunlardan en son yaşananlardan bir tanesi Karaman’daki çocuk tacizleri meselesiyken bir baktınız bir yerinden ana muhalefet partisi lideri üzerine bütün okları yönlendirmeye çalışıyorlar. Açıkçası Suriye’de bu kadar büyük katliamlar yaşanırken, Irak’ta bunlar yaşanırken inançtan, Müslümanlıklarından dem vuranlar bugün bu ülkede yaşananları bence ahlaki bir çürümenin örneğini ortaya koyuyorlar. Bakın bu ülkede çoktandır aslında kadın tacizlerinde, kadın cinayetlerinde ve çocuk tacizlerinde müthiş bir artış var. Peki bu topluma ne oluyor? Ahlaki değerler mi kayboldu? İnançsal olan kriterler mi değişti? Ne değişti? Şimdi son tartışmaya baktığımızda Cumhurbaşkanı bir taraftan, Davutoğlu bir taraftan, aslında bütün yandaşları bir taraftan Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenmeye çalışıyorlar. Sizin ne haddiniz, ne hukukunuz ne de cüretkarlığınız böyle olabilir. Siz ilk önce 3 yaşındaki çocuklara ve kundaktaki çocuklara sarkanlara önce bir ‘hayvan’ diyin. Önce bir ‘ahlaksız’ diyin. Bu ülkenin ana muhalefet partisinin genel başkanına ‘insan müsveddesi’ demek sizin haddinize mi? Sen kim oluyorsun Davutoğlu. Sen kimsin? Sen ilk önce çık bu işi ahlaksız bir iş olarak tanımla, bunları yapanları da ‘hayvan bile olamaz’ diyip ondan sonra konuş."
 
Aksünger, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun çocuklara yönelik çirkin olayların ardından AK Partililer’in kullandığı kelimeleri tekrar ettiğini anlatırken, "Şimdi bir erkek önüne yattığı zaman sana siper olurum, kadın yaptığı zaman cinsel bir olay olarak mı algılanıyor? Demek ki kafalarında bir şey var. Kadınların mini eteklerini konu edenler demek ki devamlı oralara bakıyor. Bir insanın zikri neyse fikri de odur. Bu herkesin dikkat etmesi gereken bir konudur" dedi.
 
Cinsel taciz olaylarının görünenden fazla olduğunu belirten Aksünger, çocuk tacizleri ve kadınlara yönelik şiddet ve cinayetlerin gerçekte çok daha fazla olduğunu savunurken, "Bizim toplum daha kapalı bir toplumdur. Hele cinsel tacizler konusunda kendini çok ortaya atmaz. O yüzden bence bu iş 20 katında bir iştir ve her gün çığ gibi büyüyor. Bu işler böyle olurken arkadaşlar kürsüden çıkıp sayın Genel Başkanımıza karşı hakaret içerikli konuşmalar yapıyor. Ne anladılarsa? Demek ki onların zikri başka yerlerde. Bizim öyle bir derdimiz yok. Siz kendinize bakın" diye konuştu.
 
Aksünger 6 ay sonra Rıza Sarraf olayıyla birlikte hükümetin PYD’yi terör örgütü olarak tanımlamayacağını, PKK operasyonları ile ilgili konuların da gündemden düşeceğini savunurken, "Çözüm süreci yeniden başlayacak. Peki o zaman sormazlar mı bu kadar insan niye öldü?" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER