'AKP'nin Sorumsuzluğu Savaşın Eşiğine Getirdi'

CHP Sözcüsü Birgül Ayman Güler Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığında toplanan MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. İktidarın yanlış politikalarının Türkiye'yi sıcak savaşın eşiğine getirdiğini savunan Güler, "Uçağımızın düşürülmesi ile gelinen nokta, AKP iktidarının sorumsuz ve yanlış dış politikasını tüm yönleriyle gözler önüne sermektedir. 'Komşularla sıfır sorun' diye başlayan bir dış politika Türkiye'yi komşularıyla sıcak savaşın kapısına dayandırmıştır" diye konuştu.

'AKP'nin Sorumsuzluğu Savaşın Eşiğine Getirdi'

CHP MYK toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler, toplantıda Suriye'nin Türk uçağını düşürmesiyle ile ilgili son gelişmeler ve konuya ilişkin Başbakan Erdoğan'ın CHP heyetine yaptığı sunumun görüşüldüğünü belirtti. İktidarın yanlış dış politikalarının Türkiye'yi savaşa sürüklediğini kaydeden Güler, şöyle konuştu: "Uçağımızın düşürülmesi ile gelinen nokta, AKP iktidarının sorumsuz ve yanlış dış politikasını tüm yönleriyle gözler önüne sermektedir. 'Komşularla sıfır sorun' diye başlayan bir dış politika Türkiye’yi komşularıyla sıcak savaşın kapısına dayandırmıştır. AKP, Türkiye’yi gücü, cesareti, kararlılığı sürekli denenen bir ülke konumuna düşürmüştür. Bu, siyasal iktidarın hesabını vermek zorunda olduğu kabul edilemez bir durumdur. Siyasi iktidarın Türkiye’yi savaşa sürükleyen tutarsız ve kendine güvensiz dış politikasını bir an önce gözden geçirmesi gerekir. Türkiye’nin çıkarının hem bölgesinde hem de dünyada barışın sağlanmasında olduğu açıktır."

CHP'li Güler, toplantıda, önümüzdeki günlerde yapılacak olan, 11'nci Kadın Kurultayı, Olağan Kurultay, yurt dışında örgütlenme süreci çerçevesinde Almanya’da yürütülen çalışmalar ve Gençlik Kampları çalışmalarını değerlendirildiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2012, 21:30
YORUM EKLE

banner47