banner9

'AKP Oy Kaybetmeye Devam Ediyor'

Ziyaret ettiği yurttaşların ülkede Hükümet boşluğu sorunu yaşadığını söylemesi üzerine CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Dr. Aytun Çıray, bir devlet yönetimi boşluğu yaşandığını, başbakanlık gibi cumhurbaşkanlığı makamının da anayasal fonksiyonununu icra etmediğini ve oluşan devlet adamı boşluğunu CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun doldurduğunu ifade etti.

'AKP Oy Kaybetmeye Devam Ediyor'
Gerek Cumhurbaşkanının gerekse hükümetin yaşanan terörden sorumluluk duymadıklarını belirten Çıray, “Başkentte yaşanan terör katliamının siyasi sorumluları var. Sayın Başbakan, İçişleri Bakanı ve televizyonda gülümseyen Adalet Bakanı sorumluluk duymuyor. Faturayı sadece bürokrata kesiyorlar. Ülkeyi bürokratın değil hükümetin yönetmesi gerekiyor. Siyasi sorumluluk bürokratta ise size ne ihtiyaç var? O koltukta oturmayın. Millete eziyet etmeyin”dedi.
 
Seçim çalışmaları kapsamında CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Dr. Aytun Çıray   Aliağa İlçesindeki yurttaşları ziyaret etti. Yurttaşların ülke yönetiminde uzun süredir bir boşluğun yaşandığının farkında olduğunu söylemesi üzerine Milletvekili Çıray, “Türkiye’de bugün bir yönetim boşluğu var. Cumhurbaşkanı halkı kucaklayamıyor, birleştirici bir rol oynayamıyor. Çok açık bir hükümet boşluğu var. Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye’nin yönetim fonksiyonunu üstlendi. Bizim gittiğimiz ilçelerde, köylerde , ‘kurtar bizi Kemal’ diye bağırıyorlar, Artık bu millet bu iktidardan bıkmış durumda”şeklinde konuştu.
 
YA SORUMLU OLURSUN YADA SORUMLUYU BULURSUN
 
Yurttaşların terörün tırmandığını kabuk bağlamış yaraların yeniden kanatıldığını dile getirmesi üzerine Milletvekili Çıray, “AKP göreve geldiğinde sıfır terör devraldı. Ayrıştırma kutuplaştırma siyaseti ülkeyi bu hale getirdi. Biz yapma dedikçe inatla yaptılar. Şimdi işin içinden çıkamıyorlar. İşte başkentte yaşanan terör katliamında canlarımızı kaybettik. Sorumluluk duyuyorlarmı? Sorumluluk duymuyorlar, sorumluları da bulmuyorlar. Sorumluluk duymuyorsan? Sorumluları bulup çıkartamıyorsan? İstifa edeceksin bunun başka bir izahatı yok. İvedilikle İçişleri Bakanı ve televizyonlarda gülümseyen Adalat Bakanının görevlerinden ayrılmaları veya azledilmeleri gerekiyor. Bürokratın ne günahı var? Sonuçta fatura bürokrata kesiyorlar. Ülkeyi bürokrat yönetmiyor ki, hükümet yönetiyor. Hükümetin başında Sayın Davutoğlu var ve o hükümetin İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı var. Eğer istifa etmeleri gerekiyorsa bu isimlerin istifa etmesi gerekiyor. Siyasi sorumluluk da bunu gerektirir”dedi.
 
'' AKP OY KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR''
 
1 Kasım’da yapılacak Genel Seçimlerin ardından nasıl bir tablo görüyorsunuz sorusuna Milletvekili Çıray, “7 Haziran’da millet iradesini ortaya koydu. Koalisyon istediğini söyledi. Sözde koalisyon görüşmeleriyle vatandaşın vaktini çalanlar milletin iradesini hiçe sayarak ülkeyi yeniden seçime götürdüler. AKP oy kaybetmeye devam ediyor. Geçen seçimdeki oyu da alamayacaklar. Yurttaşın haber alma özgürlüklerini kısıtlayarak alavereyle dalavereyle bir yere varamazlar”sözleriyle cevap verdi. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER