'Akil' Oran'a En Sert Tepki

Çeşme Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkanvekili Ekrem Oran, amcası ‘Akil İnsan’ Baskın Oran’a sert tepki gösterdi. Yeğen Oran “ Kendisine amcam olarak saygım sonsuzdur. Ancak akil insan olarak saymıyorum. Açıklamalarıyla dedemizin kemiklerini sızlatmıştır” dedi.

'Akil' Oran'a En Sert Tepki

 

CHP’li Çeşme Belediyesi’inde iki dönemdir Meclis üyesi olan ve bu dönem Grup Başkanvekili yapan, aynı zamanda önümüzdeki yerel seçimlerde adı başkan adaylığı için geçen Ekrem Oran, geçtiğimiz haftasonu ‘akil insanlar’ Ege heyetinin İzmir ziyareti sırasında amcaBaskın Oran’ın sözlerini Egedesonsöz’e yaptığı açıklamalarla sert bir dille eleştirdi. Yeğen Oran, amcası Oran için “Baskın Amcam İzmir’de doğdu ve İzmir’den uzun yıllar önce ayrıldı. Kendisi İzmir’in yapısını unutmuş. İzmir ve İzmirli hakkında söylediği hiçbir söz bu şehri yansıtmıyor. Baskın Oran’ın babası yani dedemiz Ekrem Oran, İsmet Paşa hükümeti döneminde önce CHP İzmir İl Başkanlığı ve daha sonra iki dönem CHP İzmir Milletvekilliği yapmış koyu bir Kemalisttir. Amcamın, İzmir’de yaptığı açıklamalarla rahmetli dedemizin kemiklerini sızlattığını düşünüyorum” dedi.
 
Amcasının İzmir’e provokatif yaklaştığını belirten Ekrem Oran “Yaptığı açıklamalar son derece talihsiz ve koyu bir CHP'li Oran ailesine hiç yakışmıyor. İzmirli’yi böyle ikna edemezsiniz. Baskın Amcam “Başımıza bela ulus devletten kurtuluyoruz” diyor. Ulus devletten kurtulmak kimsenin haddine değildir. Bunu ne AKP ne de onun sakil adamları başaramayacaktır” diye konuştu.
 
Faşizmden en çok Baskın Amcam çekti diyen Yiğen Oran “Kendisi 71 ihtilalinde tutuklandı, 80’de üniversiteden uzaklaştırıldı. Şimdi içinde bulunduğu ‘akil insanlar’ heyeti ona ve ailemize hiç yakışmamıştır. Kendisiyle görüşmeme rağmen, amcam olması nedeniyle saygım sonsuzdur, ama akil insan olarak saymıyorum. Ayrıca bizim ailemiz de AKP zulmü görenler de vardır. Van 100. Yıl Üniversitesi eski Rektörü Yücel Aşkın da bizim kuzenimizdir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2013, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER