Akar, Başbakan İle Görüştü!

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Akar, ''Sayın Başbakanımız kurban vekaletini Türk kızılayına verdi'' diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu,  Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve beraberindeki  heyeti, Başbakanlık Yeni Bina'da kabul etti.
Akar, "Hem bir emri olup olmadığını hem de aynı zamanda kurban vekaletini, Türk Kızılayının kurban kampanyasına verip vermeyeceğiyle alakalı sorduk. Kabul buyurdular, 3 hisse yurt içi, 3 hisse de yurt dışı kurban vekaletini Türk Kızılayı'na kendisi verdi. Başbakan Davutoğlu yurt dışında kurban vekaletini Kudüs, Pakistan ve Etiyopya'da kesilmek üzere verdi. Yurt içinde ise yer belirtilmedi. Yurt içinde Et Balık Kurumunun mezbahalarında kesiyoruz ve kavurma haline getiriyoruz ve yıl boyunca halkımıza dağıtıyoruz.
 
Başbakanımıza, Türk Kızılayına itimat göstererek kurbanlarını 6 hisse olarak verdiği için çok çok teşekkür ediyoruz" dedi. Suriyeli sığınmacılar için verilen hizmetlerle ilgili Başbakan Davutoğlu'na bilgi verdiklerini belirten Akar, "Sayın Başbakanımıza o konuyla alakalı bilgi verdik. Beslenmeyle alakalı faaliyetlerimiz var. Beslenmeyle ilgili öncelikle su ve bisküvi dağıtarak işe başladık, cumartesi günü akım başladığı zaman da arkasından çorba dağıttık. Şu anda mobil mutfaklar vasıtasıyla yemek dağıtımı yapıyoruz. Çadırlarda kalanlara, yetiştirme yurdunda, okullarda kalanlara yemek hizmetleri vermeye devam ediyoruz. Ne kadar AFAD tarafından talep edilirse o kadar mobil mutfağımızı oraya nakledeceğiz. Şu anda bir sıkıntımız yok" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER