banner51

'AK Parti'nin Kaçacak Yeri Yok'

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, tutuklu milletvekilleri ile ilgili üç partinin uzlaştığını ifade etti. Tarhan, 'AK Parti de 'üç partinin uzlaşmasını bekliyoruz' demişti ve uzlaşıldı. Bu kesinlikle Anayasa'ya aykırı değildir. AK Parti'nin kaçacak herhangi bir yeri yok.' dedi.

'AK Parti'nin Kaçacak Yeri Yok'

Tarhan, Meclis'te TÜSİAD heyetini kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen kabul öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Tarhan, TBMM Adalet Komisyonu bünyesinde kurulan alt komisyonda getirilen hükümle tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılmasını sağlayabilecek düzenleme ile ilgili konuştu.


Tarhan, "Bu doğrudan bir çözüm değil. Biz CHP olarak adli kontrol sisteminin uygulanmasını önermiştik. Bu konuda uzlaşılması sevindirici. Bu düzenleme ile mahkemenin verdiği tutukluluk kararını izah etmesi gerekecek. Ama bu durum Meclis Başkanı'nın yürüttüğü süreç için bir alternatif değil. AKP de 'üç partinin uzlaşmasını bekliyoruz' demişti ve uzlaşıldı. Bu kesinlikle Anayasa'ya aykırı değildir. AKP'nin kaçacak herhangi bir yeri yok." değerlendirmesinde bulundu.


Tarhan, partilerin grup başkanvekilleriyle tutuklu milletvekillerinin durumunu görüşen Meclis Başkanı'nın konu ile ilgili bir açıklama yapmasını beklediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER