'AK Parti'nin Eskisi...'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti’nin eskisinin, CHP’nin baştacı olduğunu söyledi.

'AK Parti'nin Eskisi...'

Arınç, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendi partisine yakışır, kemalist bir adayla seçime çıkacak yüzünün olamadığını belirterek, "Kendi partisine yakışır, ulusal söylemleriyle meşhur birisini aday yaparsa, nal toplayacağını biliyor. CHP, milletin ortaya koyduğu temel değerlere sahip olan adayları olmadığı için bizim eskilerimizden medet umuyor. AK Parti’nin eskisi CHP’nin baştacı oldu. Bu partinin ne noktaya vardığını görün" dedi.

 
Merinos AKKM’de AK Parti’nin büyükşehir ve 17 ilçe belediye başkan adayının tanıtım toplantısına Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç katıldı. Açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, Bursa’nın AK Parti’ye olan sevgisini seçimlerde çok iyi gördüklerini söyledi. "Yerel seçimler yaklaşıyor. Kazanacağız inşallah, başaracağız inşallah" diyen Arınç, "Halkımızla bütünleşeceğiz. Biz şu belediyeyi almak, bu belediyeyi almak peşinde değiliz. Bu belediyelerde AK Parti’nin kazanması için çalışacağız. Sonuçta düşmandan teslim almıyoruz. Rakiplerimizden alacağız. Halkımız bize inanacak, çalışacağız, güvenini devam ettiriyorsa bizi seçecek. Halkımızın rahat bir seçim yapması için güzel insanlarla çıkıyoruz. En güzel sonuçları alacağız" diye konuştu.
 
"BİZ YÜZDE 50’LERİN ÜZERİNDE HEDEF KOYMUŞ BİR PARTİYİZ"
 
Yargıtay cumhuriyet başsavcılığının kayıtlarında Türkiye genelinde 76 siyasi parti olduğunu belirten, bunların 27’sinin seçime gireceğini dile getiren Arınç, "Diğer partiler marjinaldir. 30 kişi bir araya gelmişlerdir, adına parti demişlerdir. Marti onlar aslında. Ama biz siyasi partiyiz. Biz iddialı bir partiyiz. İktidar partisiyiz, oy oranlarımızla girdiğimiz her seçimi kazanabilecek noktadayız. Sizin gönlünüzden geçen A ise, bazen B veya C’ye karar verebilir. Siyasette bazı hususları dikkate almamız gerek. Bu siyasi parti Türkiye’nin partisidir. Niçin yüzde 50 oy alıyoruz ? Türkiye’nin partisiyiz. 76 milyon insan AK Parti’de ne ararsa bulabilir. Biz etkin kimliğe dayalı siyaset yapmıyoruz. Bir parti yüzde 10’luk barajı aşamayacağını bilerek, bağımsız adaylarla seçime gidiyor. Birisi de hep yüzde 15’leri alma hayali içinde. Bizleri yüzde 20’ler, 30’lar kesmez. Yüzde 50’lerin üzerinde hedef koymuş partiyiz. Biz Türkiye’nin Hakkarisi’nden başlayarak, Bursa’sına kadar, Konya’dan Hatay’a, oradan Ordu’ya kadar hamd olsun 76 milyonu kucaklayan bir partiyiz. Böyle bir partiye sahip olduğu için Türkiye onur duyuyor" dedi.
 
"HALKIMIZ BAŞBAKANA SAHİP ÇIKIYOR"
 
AK Parti’ye son 40 gündür bir karalama kampanyası yapıldığını belirten Arınç, "AK Parti hakkında birçok dedikodu var. İftiranın gelişigüzel ve sistemli yapıldığı ortada. Bir yıpratma kampanası yapılıyor. 40 günden bu yana AK Parti, bakanlarımız, başbakanımız ve hükümetimiz hakkında bir takım çevreler muthiş kötülükler peşinde. Yanlış iş yapıyorlar. Tehlikeli iş yapıyorlar. Onların bu niyetleri bu hükümeti yıpratmaktır ve seçime giderken tökezletmektir. Başarısız sonuç olursa, sonraki seçimlerde de domino etkisiyle AK Parti’yi tarih sahnesinden silmektir. Ama bu kötülük yapanların ne kadar başarısız olduğu ortaya çıktı. Eğer başka bir partiye iftiralar olsaydı, bu salonda 20 kişiyi bulamazdınız. Binlerce insan bunlara inanmamış, hükümetimize sahip çıkıyor. Başbakanımıza sahip çıkıyor, hamd olsun ki Türkiye’ye sahip çıkıyor" dedi.
 
"EY CHP, HİÇ KİMSEYİ BULAMADIN MI SEN ?"
 
"Bakınız CHP bu seçimlerde kimleri aday gösteriyor. İstanbul’da Sarıgül" diyen Arınç, Mustafa Sarıgül’ün CHP eski Lideri Deniz Baykal döneminde partiden ihraç edilen birisi olduğunu söyledi. Arınç, "Arkadaşlar, Sarıgül’ün şahsı ile söylemek istemiyorum. Ama Kılıçdaroğlu’na ve onu partiden oy birliğiyle atanlara bir şey söylemek istiyorum. Nasıl böyle bir karar verdiniz, bu kişiyi partiden aday yaptınız. Hiç bir yolsuzluğu yoktu da partiden atmak için ismini mi yazdınız. Yoksa dün söylediklerinizi inkar mı ediyorsunuz. İstanbul’da bunu yaptınız, Ankara’da daha kötüsünü yaptınız. Ey CHP, hiç kimseyi bulamadın mı sen. Bağırmaktan başka bir işe yaramayan buraya talip oldu. Soy adı kalın mıydı, ince miydi. Bilmiyorum. Hangi hidayet nasip oldu, MHP’nin geçen dönemki adayını CHP’den aday yaptınız. Bitmedi, bitmesi mümkün değli. CHP bitiyor. Allah’tan korkun. Sarıgül’ün AK Parti’ye ilgisi yok. Ama siz Hatay gibi bir yerde AK Parti’den halen bir belediye başkanı olan şahsı partine transfer edip, partine aday yapıyorsunuz. Bu nasıl bir yoksulluktur. Hatay gibi bir yerde bizim belediye başkanımızı aday gösteriyorlar. Türkiye’nin neresine bakarsanız bakın, ya MHP eskisi ya AK Parti eskisi adaylarla ortaya çıkıyor CHP" ifadelerini kullandı.
 
"AK PARTİ’NİN ESKİSİ CHP’NİN BAŞ TACI OLDU"
 
"Bunun sebeplerini söylemezsem duramam" diyen Arınç, şöyle devam etti:
 
"CHP, kendi partisine yakışır, kemalist bir adayla seçime çıkacak yüzü yok. Kendi partisine yakışır, ulusal söylemleriyle meşhur birisini aday yaparsa, nal toplayacağını biliyor. CHP, milletin ortaya koyduğu temel değerlere sahip olan adayları olmadığı için bizim eskilerimizden medet umuyor. AK Parti’nin eskisi CHP’nin baştacı oldu. Bu partinin ne noktaya vardığını görün. 2014 seçimlerine gidiyorum. Sen iktidar falan olamazsın. Sen o partilerden bir şekilde çıkmış olan. Hiçbir zaman CHP’li olmamış bu dönem milletin miletin karşısına çıkıyorsun. Ben CHP gerçekten dönüşüm yapmak istiyorsa, bunda fayda bulabilirim. MHP’li de olsa, AK Partili de olsa yüzü gülen, milletle barışık, bugün çok şükür yat kalk AK Parti’ye dua et."
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2014, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER