AK Partili Vekilden Uçan Tekme

HSYK düzenlemesinin görüşüldüğü Komisyonda vekiller arasında kavga çıktı.

Eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, toplantı salonuna girince kavga çıktı. Milletvekillerinin birbirine girdiği kavgada, su şişeleri ve tablet bilgisayarlar da havada uçtu.

Meclis'te HSYK teklifinin görüşüldüğü Adalet Komisyonu'nda AK Partili vekillerle CHP'li vekiller arasında kavga çıktı.
 
HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü toplantıda yine kavga çıktı. Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun üzerine "Provokatör, milletin kürsüsüne gidemezsin" diye yürüyen AK Partili vekillerle Eminağaoğlu ve CHP'li vekiller arasında itiş kakış yaşanırken, AK Partili Zeyid Aslan Eminağaoğlu'na tekme atmaya çalıştı. Komisyona ara verildi.
 
Eminağaoğlu, ''Hayatımın ilk dayağını yedim'' diye açıklama yaptı.
 
BOZDAĞ: TEKLİFİ GERİ ÇEKMEYİZ
 
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Teklifi çekmemiz söz konusu değil. Muhalefet iç tüzükten kaynaklanan haklarını abartılı şekilde kullanıyor" dedi.
 
Bozdağ'ın sabaha karşı havaalanında karşıladığı Başbakan Tayyip Erdoğan'a gergin komisyon toplantısını aktardığı öğrenildi. Ancak Bozdağ görüşmenin içeriğine ilişkin sorulara "Başbakan'ı karşıladım" cevabını vermekle yetindi.
 
CHP'Lİ ALTAN: ÇİÇEK, İYİMAYA'YI ARADI, UZLAŞI İSTEDİ
 
CHP Grup Başkanvekili Engin Altan, "Meclis Başkanı benim yanımda Adalet Komisyonu Ahmet İyimaya'yı aradı, anayasal uzlaşı istedi" dedi.
 
MECLİS'TE HSYK YUMRUKLAŞMASI
 
CHP'Lİ VEKİL TWITTER'DAN ANLATTI: KAFAMIZA iPAD ATTILAR
 
CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, kavga sırasında AK Partililerin kendilerine iPad fırlattığını öne sürdü.
 
Sarı, Twitter'da yaşadıklarını şöyle anlattı:
 
''Kafamıza iPad'ler fırlatıyorlar.Komisyonda can güvenliğimiz yok. Meclis başkanını derhal göreve çağırıyoruz.Bütün vatandaşlar bilmeli ki mecliste AKP kaba kuvvet uyguluyor. Ama asla vazgeçmeyeceğiz.Adalet bakanlığının bürokratlarının ıpad'i kafamda patladı. Halkın adaleti de onların kafasında patlayacak.''
 
Bana Aslan yumruk attı
 
Ömer Faruk Eminağaoğlu, Zeyit Aslan'ın kendisine yumruk atmasını şu sözlerle dile getirdi.
 
"Komisyona söz almak için dilekçe vermiştim. El kaldırarak söz istedim. Bana söz verilmeyince CHP'liler karşı çıktı. Tartışmalar başladı.
I pad'ler pet şişeler havada uçuştu. Bu sırada Zeyit Aslan, sırtıma ve yüzüme yumruk ve tekme attı. Hayatımda ilk kez yumruk yiyorum. Bu da Ak Parti demokrasisinin göstergesidir."
 
İşte Uçan Tekme
 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2014, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER