banner24

AK Parti Seçimden Kaçmaz

Hüseyin Tanrıverdi, 2014'teki mahalli idareler seçimiyle ilgili teklif gelirse AK Parti'nin seçimden kaçmayacağını söyledi.

AK Parti Seçimden Kaçmaz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Atatürk Spor Salonu'nda, AK Parti Manisa İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, mahalli idareler seçimlerinin 2014 yılının mart ayında yenileneceğini, bu seçimlere Manisa'nın yapılacak yasal düzenlemeyle büyük şehir olarak gireceğini söyledi. 
Bir önceki mahalli idareler seçimi öncesinde, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla birlikte ''kış koşullarında seçim yapılmaması'' yönünde görüşler ortaya konulduğunu hatırlatan Tanrıverdi, şunları kaydetti: 
''AK Parti ile birlikte Türkiye'de artık seçimler zamanında yapılıyor. Yerel seçimler de anayasa gereği 5 yılda bir yapılıyor. Dolayısıyla 5 yıldan önceye almaya doğrusu kimse yetkili değildir ancak anayasa değişikliği yapılırsa o zaman öne almak mümkündür. Bu çerçevede kimi muhalefet partileri, kimi sivil toplum kuruluşları, 29 Mart 2009 seçimlerinde rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştüğünde 'kışın seçim yapılmamalı, bu şartlar böylesi sorunlar ortaya çıkarıyor, hiç değilse sonbaharda seçimler yapılmalı' ifadelerinde bulunmuşlardı. Bu noktada bu olumsuzlukları dikkate alarak, mecliste grubu bulunan partiler teklif getirirlerse bilsinler ki Ak Parti bu noktada kesinlikle seçimden kaçmaz, 'böyle bir düşünceniz varsa gelin birlikte yapalım' der. Bunun dışında AK Parti olarak gündemimizde yerel seçimlerin öne alınması diye bir düşünce söz konusu değildir.''

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2012, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER