'Ak Parti Olarak Çözüm Sürecinde Kararlıyız'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Ak Parti’nin bütün kadrolarının ve hükümetin çözüm süreci karalılığının devam ettiğini belirterek, "Bunu milletimiz bizden beklemektedir" dedi.

'Ak Parti Olarak Çözüm Sürecinde Kararlıyız'
İl Belediye Başkanları Toplantısı için Amasya’ya gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye’nin atacağı bütün yasal çalışmaların hepsinin demokratik ve insan haklarının temeline uygun adımlar olacağını dile getiren Gül, "Demokratik hukuk sisteminde hangi düzenlemeler varsa, bu düzenlemelere uygun yasalar çıkarılacaktır. 35 insanın hayatını kaybettiği son olaylarda emniyet görevlimizin şehit olduğu hadiselerde eğer bu düzenlemeler, bu tedbirler alınmazsa milletimizin güvenliği tehdit altında, milletimizin hayatına kastedilen olayların en azından önlenmesi yönünde devletimizin zaafı söz konusu olacaktır. Bu ihtiyaç nedeniyle çıkartılan bir düzenlemedir. Bingöl’deki hadisede makul şüphe şeklinde bir ifade eğer yasada olmuş olsaydı, en azından yargı mensuplarımız daha farklı usul ve tedbirle belki Bingöl hadisesi yaşanmayacaktı" dedi.
 
Ak Parti’nin bütün kadrolarının ve hükümetin çözüm süreci karalılığının devam ettiğini belirten Abdulhamit Gül, "Bunu milletimiz bizden beklemektedir. Ama çözüm süreci ile beraber işte bu son atılan adımlar çözüm sürecinin kamu düzeni ve güvenliğinin alternatifi olmadığına ilişkin tedbirler ve düzenlemelerdir. Hiçbir gelişme, hiçbir süreç milletimizin güvenliğini ve huzurunu kaçıramaz. Her iki hususta dengeyi sağlayacak adımlar güvenlik ve özgürlük dengesini sağlayacak adımlar yasal, sosyal ve siyasal boyutlarıyla tedbirler alınarak devam etmektedir" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER