AK Parti İzmir'de Mazbata Heyecanı

AK Parti'nin İzmirli milletvekilleri arasında bugün mazbata heyecanı vardı. Binali Yıldırım öncülüğündeki vekiller, mazbatalarını almaya seçim otobüsüyle geldi.

Haber Merkezi
 
1 Kasım sonrasında AK Parti İzmir Milletvekilleri mazbatalarını aldı.
 
Kültürpark Atlas Pavyonu'nda düzenlenen mazbata törenine AK Partili vekiller Binali Yıldırım, Necip Kalkan, Hüseyin Kocabıyık, Hamza Dağ, Atilla Kaya ve Kerem Ali Sürekli, seçim otobüsüyle geldi. Nükhet Hotar ve İbrahim Turhan ise törene katılmadı.
 
Partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan vekiller sırayla mazbatalarını aldı.
 
 
"CHP'lilerin tahminleri ters çıktı"
 
Mazbata töreni sonrasında konuşan Binali Yıldırım, CHP'nin seçim öncesi tahminlerinin ters çıktığını söyledi. Yıldırım ayrıca DHA muhabiri Elif Demirci'nin CHP'lilerce saldırıya maruz kalmasına da tepki gösterdi. 
 
"Her şeyden önce seçimlerin huzur içinde, demokrasimize yaraşır bir şekilde gerçekleştirilmesinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çok mutluyuz. Türkiye bir demokrasi sınavını daha başarıyla vermiştir. Bu seçimde iradenin tam şekilde sandığa yansımasına katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Yüzde 85'in üzerindeki katılımla Türkiye demokrasisi yeni bir sayfa açmıştır. 1 Kasım AK Parti'ye duyulan güvenin göstergesidir. Seçime katılan vatandaşlarımızın fiilen yarısının desteğini alarak yeni bir dönemi başlatmış oluyoruz. 78 milyon vatandaşımız, birlik ve beraberlikle barış istiyor, terör belasından kurtulalım istiyor. Biz iktidar partisinin milletvekilleri olarak İzmir'de bize oy veren yahut vermeyen 4 milyon hemşerimizin vekiliyiz. Herkesin derdi bizim derdimiz olacak. Arkadaşlarımızla el ele vererek İzmir'in daha güzel bir şehir olması için her türlü hizmeti getirmek için gayret içinde olacağız. Mazeret üretmedik ve üretmeyeceğiz. Bunun bilinmesini isteriz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin aldığı sonuç da ortada, bizim sonucumuz da ortada. Seçim kampanyası başlarken CHP'li arkadaşlar bir kehanette bulunarak, "Onlar 25, biz 50 alırız." dediler. Doğru bildiler de adresi yanlış oldu."
 
Bakanlık sorusuna yanıt
 
Bir muhabirin "Yeniden bakan olacak mısınız?" sorusuna da kısa bir yanıt veren Yıldırım, şunları söyledi;
 
"Her şey daha güzel olacak. Önemli olan İzmir'e hizmet etmektir. İzmir'e hizmet etmenin çok yolu var. Bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da pozisyonumuz aynı şekilde ve arkadaşlarımızla çalışmaya devam edeceğiz."
 
Necip Kalkan sandalyeye çıktı
 
Çiçeği burnunda milletvekili Necip Kalkan, mazbata töreninin en mutlu ismi olarak öne çıktı. Mazbata töreninde kendisini desteklemeye gelen kalabalığa el sallamak için sandalyenin üstüne çıkan Kalkan, salondan çıktıktan sonra da seçim otobüsünden vatandaşları selamladı. 
 
Tören sonrasında Kültürpark'tan ayrılan Binali Yıldırım ve AK Partili milletvekillerini, gençlik kolları meşalelerle uğurladı.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER