Adının Açıklanması Bekleniyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın, AK Parti'nin yeni genel başkan adayı olarak açıklanmasına kulisler kesin gözüyle bakıyor.

Adının Açıklanması Bekleniyor

Burak Cilasun / Ben TV

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra görevini bırakma kararı almasıyla birlikte AK Parti'de başlayan "Yeni genel başkan, yeni Başbakan" arayışı sürecinde sona gelindi. 

Binali Yıldırım, Bekir Bozdağ, Numan Kurtulmuş ve Berat Albayrak isimlerinin ön plana çıktığı süreçte parti içindeki temayül yoklamalarında, teşkilatlardan bakanlara kadar partililerin Binali Yıldırım ismine yoğunlaştığı ve Yıldırım'ın temayülden açık ara farkla 1. olarak çıktığı öğrenildi. Temayül sonuçları ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da rapor olarak iletildi.

AK Parti'nin "İcraatçı bakanı" olarak öne çıkan Yıldırım'a, bu süreçte milletvekili olduğu İzmir'den de büyük destek geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası başta olmak üzere şehrin siyasi ve ekonomik önderleri, AK Parti içinde yaşanan süreçte Binali Yıldırım'a destek verdiklerini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER