'Aday Adaylığımı Açıklayacağım'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “İstanbul’da ayın dokuzunda aday adaylığımı açıklayacağım. Anadolu’nun bağrından kopan bir hemşehriniz olarak sizi temsil etmek için aday olacağım“ dedi.

Kocaeli Başiskele Wellborn Oteli’nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tekin, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplantıya Kocaeli Anadolu illeri yardımlaşma ve dayanışma derneği üyelerinin davetlisi olarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı Gürsel Tekin,CHP Milletvekili Hurşit Güneş ve CHP İl Başkanı Yalçın Kuşan katıldı.

Önümüzdeki seçimlerde yurttaşların kendi kaderlerini kendilerinin belirleyeceğini söyleyen Tekin, şöyle konuştu:

 
“İstanbul, Kocaeli, Ankara ve büyük kentlere baktığımızda varoş dediğimiz şehirlerde Anadolu’dan kopup gelen insanları görüyoruz. Bu illerde ciddi bir memleket sorunu yaşanıyor. Başbakanımıza 1994 yılında sorulduğunda ’gecekonduda oturuyorum’ demişti. Sayın başbakan kendi gecekondu sorununuzu nasıl çözdüyseniz çözüm bekleyen mülkiyet sorunu olan binlerce insanın sorununu da çözün. Bu sorunun çözülememiş olması bir eksikliktir. Önümüzdeki seçimlerde yurttaşlarımız kendi kaderini kendi belirleyecek. Yurttaşlarımız bu yüzden kendini gözden geçirmeli.”
 
"MEDYA SORUNU VAR"
 
Türkiye’de siyasetin kirlendiğini söyleyen Tekin, AVM’nin şehirleri bitirdiğini belirterek, "Milletin gözünün içine bakarak yalan söylemeyin. Bu kadar dar bir coğrafya da kaç tane AVM olduğu belli değil. Değerli arkadaşlar 99 Marmara depreminde en büyük bedelleri siz ödediniz. Bu kadar acıya rağmen deprem vergisi çıkarıldı. 76 milyon yurttaşımızın ödediği vergi nereye kullanıldı bilmiyoruz. Kazara bir maliye bakanının açıklaması sonucunda duble yollarda kullanıldığını öğreniyoruz. İki yıl önce Van depremi yaşadık. Türkiye’de görülmemiş bir deprem. Van depremzedeleri 63 gündür açlık grevindeydi. Evet Türkiye’de bir medya sorunu var. Bu sorun medyaya yansımıyorsa bu medyanın sorunudur. Herkesin siyasi düşünceleri vardır. Siyaset artık kirlenmiştir. Öyle kirlenmiştir ki camilerin yıkılması bile artık siyasete alet ediliyor. İstanbul’da ayın 9’unda aday adaylığımı açıklayacağım. Anadolu’nun bağrından kopan bir hemşehriniz olarak sizi temsil etmek için adaylığımızı açıklayacağım“ dedi.
 
PAKET PAKET ÖNERİLER
 
ODTÜ ‘de yaşanan olaylar için "eşkıyalık" diyen Tekin, sözlerini şöyle tamamladı: ”Yasal olan bir şeyi gece yarısı yapmak bir eşkıyalık sistemidir. Eğer gerçekten yasalsa gece yarısı tomalarla polisle niye giriyorsun. Devlet hiç yasa dışı bir iş yapar mı? Bir orman bir ağaç nasıl yetişiyor bunu hepimiz biliyoruz. Bu kenti yönetenler acaba hiç Bulgaristan’ın ötesine geçmiyor mu? Kendilerinin yönetmiş olduğu kentlere baktığında utanmıyorlar mı? Biz nasıl muhtarımızı seçiyorsak gelişmiş ülkelerde kendi milletvekilini öyle seçiyor. Bu toplum nasıl muhtar seçiyorsa milletvekilini de öyle seçsin. Hani CHP ‘nin önerileri yok diyor ya. İşte size paket paket öneriler.”
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2013, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER