banner51

'78 Milyonla Gurur Duyuyoruz'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 1 Kasım seçimleriyle ilgili olarak "Milletimiz oyunu bozdu Allah’a şükür. Ve istikrarı bozmak isteyenlere gerçekten tokat gibi bir cevap verdi. Hakikaten gurur duyduk yüzde 49.5 ile destan yazdı milletimiz. 78 milyonla gurur duyuyoruz" dedi.

'78 Milyonla Gurur Duyuyoruz'
 
Kütahya’ya gelen bakan Veysel Eroğlu ilk olarak Vali Şerif Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Eroğlu daha sonra Valilik binasındaki toplantı salonuna geçerek burada kısa bir konuşma yaptı. Afyonkarahisar’da milletvekili mazbatasını aldıktan sonra Kütahya’ya geldiğini söyleyen Bakan Eroğlu şöyle devam etti:
 
"Sayın başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun da selamları var. Özellikle ben de Afyon’a mazbatayı aldıktan sonra Kütahya’ya gideceğimi ifade edince çok duygulandı. İnşallah pazartesi günü de Kütahya ile ilgili bilgi arz edeceğim Bakanlar Kurulunda. Kendisi şunu ifade etmişti. GAP gibi büyük projeler var. Ege bölgesi için de bize büyük bir proje hazırlayıp gelişim projesi diye söylemişti. Biz de hakikaten EGEGEP adıyla büyük bir proje hazırladık. 4 bin 547 tesis ve 25 milyar TL’lik yatırım 2019 yılına kadar yapacağız ve hakikaten bununla ilgili Kütahya’ya yapacağımız çok büyük hizmetler var. 2019 yılına kadar sulanmadık verimli toprak bırakmayacağız."
 
Kütahya Belediye Başkanı Ak Parti’li Kamil Saraçoğlu’nu da makamında ziyaret eden bakan Veysel Eroğlu ardından Ak Parti İl binasında partililerle biraya geldi. 1 Kasım’da Kütahya’daki 4 milletvekilinin 4’ünü de Ak Parti’nin aldığını belirten Eroğlu partililere teşekkür etti. Kütahyalıların destan yazdığını ifade eden Eroğlu şunları söyledi:
 
"Hakikaten destan yazdınız. 7 Haziran’a göre artış oranında Kütahya’mız 11’inci sıraya yükseldi. Gerçekten muhteşem başarı. Milletimiz biliyorsunuz 7 Hazirandan sonra durumu bizzat gördü, Türkiye üzerinde bir oyun oynandığını fark etti. Dolayısıyla bütün milletimiz oyunu bozdu Allah’a şükür. Ve istikrarı bozmak isteyenlere gerçekten tokat gibi bir cevap verdi. Hakikaten gurur duyduk yüzde 49,5 ile destan yazdı milletimiz. Hatta anketçiler dahi şaşırdı. Milletimizle de gurur duyuyoruz, 78 milyonla gurur duyuyoruz. Sevgili kardeşlerim işte biliyorsunuz artık Türkiye de her iki kişiden birisi AK Partili. Sayın Başbakanımızın özellikle balkon konuşmasında ifade ettiği usul çok önemli, artık biz 78 milyonu kucaklayacağız diye bütün vatandaşlara ayrım yapmadan onlara tamamen eşit davranacağız ve herkesi kucaklayacağız. Biz inşallah 78 milyonun AK Partisi ve 78 milyonun hükümeti olacağız onu gururla ifade etmek istiyorum."
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, konuşmasının ardından işitme engellilerle hatıra fotoğrafı çektirerek işitme engelli diliyle alkış yaptı. Bakan Eroğlu daha sonra Kırgıllı Mahallesi’nde 300 kekliği doğaya saldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER