5 İlden Canlı Yayın Açılış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait 213 spor tesisin toplu açılış törenine katıldı.... Törende başbakan için birde süpriz vardı....

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait 213 spor tesisin toplu açılış töreni ve amatör kulüplere malzeme dağıtım törenine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Türk bayrağı desenli t-shirt giyen çocuklar İstiklal Marşı'na işaret diliyle eşlik etti. 
 
Spor Bakanı Suat Kılıç yaptığı konuşmasında Başbakan Erdoğan'a teşekkür ederek, spora yapılan harcamalara 5 katrilyon 250 trilyon lira yatırım yapıldığını ifade etti.
 
Törende Başbakan Erdoğan'a gençlik yıllarına ait spor fotoğraflarının yer aldığı "Büyük Kaptan'dan Büyük Usta'ya" isimli sürpriz video izletildi. Daha sonra Başbakan'ın 16 yıl top koşturduğu Camialtı spor, Erok spor ve İETT spordan takım arkadaşları tek tek sahneye çağrıldı....
 
 Başbakan teker teker tokalaştığı takım arkadaşlarına hediyeler sunarak, beraber fotoğraf çektirdi.
 
 Erdoğan fotoğraf çekimi bittikten sonra eline aldığı topları imzalayarak tribündeki taraftarlara attı. Erdoğan'ın o anlarını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç twitter'dan "Bu fotoğraf gazetecilerde yok" diyerek paylaştı.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER