'4 Ay Can Güvenliğini Sağlamıştık'

AK Parti’den milletvekili adayı olmak için emekliliğini isteyerek Zonguldak Başsavcılığı görevinden ayrılan Hüseyin Özbakır, "Cumhurbaşkanımızı, Kırklareli Başsavcısıyken cezaevinde ben misafir etmiştim. 4 ay can güvenliğini sağlamıştık o zamanlar" dedi.

'4 Ay Can Güvenliğini Sağlamıştık'
Salı günü emekliliğini isteyen ve 2006’dan bu yana Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Hüseyin Özbakır dün akşam da adliye personelinin verdiği veda yemeğine katıldı. Özbakır bu sabah da Emirgan Oteli’ndeki kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi, Zonguldak halkından aldığı destekle milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.
 
Zonguldak’a hizmet için Ak Parti’den milletvekili olmak istediğini belirten Hüseyin Özbakır, "Başka bir ilden de aday olabilirim ama burada sorun çok. Kendime yüklü bir iş arıyorum. Fırsat verilirse bu sorunlara bir katkım olursa çok mutlu olacağım"
 
dedi.
 
’4 AY CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMIŞTIK
 
Bir gazetecinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi’nde yattığı dönemde Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı olduğunu hatırlatması üzerine Hüseyin Özbakır, şunları söyledi:
 
"Şimdi 17 yıl geçti. Az bir zaman değil. Cumhurbaşkanımızı Kırklareli Başsavcısıyken cezaevinde ben misafir etmiştim. 4 ay can güvenliğini sağlamıştık o zamanlar. Geçti gitti o zamanlar. Tabii o zamanlar cezaevinde yatmak bir şey değildi, cezaevinden sağ çıkmak meseleydi. Doğrusu bu. İşin gerçeği bu."
 
Hüseyin Özbakır, aday adaylığında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışıklığının etkisinin olup olmadığı sorusuna, "Öyle olsa bu işe 17 yıl önce girerdim. Ben burada halktan aldığım intiba doğrultusunda bu işe giriyorum. Olumlu iz bıraktığım kanaatindeyim" dedi. Aday adaylığı öncesine Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmediğini de ifade eden Özbakır, şöyle dedi:
 
"Partiden, yukarıdan bazı sinyaller aldım fakat Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmem olmadı. Ayrıca ben başsavcılık dönemimde de halktan kopuk değildim. Halkla iç içeydim. Gelen herkese, her kesime hiçbir ayrım yapmadan kapım açıktı. Eğer kendileri beni layık görürlerse ben göreve talibim. Eğer görmezlerse kendileri bilir. Ben o zaman başka bir işe bakarım. Zaten emekliyim. Çeker giderim. Sıralamayla ilgili bir sinyal almadım. Sıralamayı sayın Başbakanımız yapacak."
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER