banner9

300 Lira Promosyon Açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, emeklilerin maaşlarına aracılık eden bankalardan yıllık 300 TL promosyon geliri elde edebilmeleri için, bankalarla gerekli anlaşmaları yapmakta olduklarını söyledi.

300 Lira Promosyon Açıklaması
Öte yandan Davutoğlu, Putin-Esad görüşmesi için "Esad’in Moskova’ya gitmiş olması ise… Ne diyeyim, keşke Moskova’da daha uzun süre kalsa da Suriye halkı rahat etse, hatta kalsa da gerçek geçiş süreci böyle başlasa." dedi.
 
İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:  
 
Hükümet böyle bir saldırı olacağını bilecek ve bunun gereğini yapmayacak... Bunu akıl izan vicdan alır mı?
 
Yarın başka bir siyasi liderler de başbakan olarak görev yapabilir. Ben Türkiye cumhuriyeti başbakanlarını teminen söylüyorum. Hiçbir başbakan hükümet yetkilisi suç işleyeceklerini bildikleri terör örgütüne karşı tedbir almaktan kaçınmaz. Bu Türkiye'deki en temel paydayı yok saymaktır. Söz konusu değil.
 
 23 Temmuz'da operasyonları başlattığımızdan itibaren hepiniz takip ediyorsunuz. 768 terör örgütü üyesi gözaltına alındı. Yargıya teslim edilir, gereği yapar. Ama sayın Kılıçdaroğlu'nun hesap vermesi gereken husus şudur, eğer bu kadar kaygılı idiyse, o zaman geçici hükümete bakan verir ihmalin olmaması için çaba sarf ederdi. 
 
Soruşturma derinleştirilerek sürdürülüyor. Bu konu artık yargıya intikal etmiştir. Gerekli açıklamalar yapılıyor. Bir çok zanlının kaçmasına sebebiyet verildi. Bu konularda spekülatif yorumdan herkesin kaçınması lazım. Bu saldırıların ve başka saldırıların şu veya bu partilerin hedef almasına gelince, bütün siyasi partilerin güvenliği ve onların yapacağı faaliyetlerin güvenliği hükümetin teminatı altındadır. Ankara saldırısı da başka saldırılar da herhangi bir siyasi partiye değil Türkiye’nin bütünlüğünedir. 
 
BEYAZ TOROS AÇIKLAMASI
 
Benim oradaki ifademi herkes dikkatli okusun. Hiçbir şekilde alternatifi olarak ortaya koymuş değilim. Sadece 90’lı yıllarda, teröre açık destek veren çevreler ‘90’lı yıllara dönmek istiyor AK Parti’ diye ithamda bulundular.
 
Yani 90’lı yılların sembollerinden biridir beyaz Toros. Faili meçhulleri bu ülkede AK Parti bitirdi. Hiç kimseyi tehdit etmedim. ama şunu söyledim, ama birileri savaş baronları terör baronları ve bunların varlığından destek alan beyaz Toros sembolüyle anılan çevreler, birbirini destekleyen çevreler her iki varlığı da ülkede tesirsiz hale getiren AK Parti iktidarıdır.
 
Şimdi dahi düşününüz 7 Haziran’dan bu yana isyan çağrıları silahlı ayaklanma çağrıları yapan terör örgütü, aslında kendi karşıtını da ortaya çıkaracak provokasyonlarda bulunuyor. Türkiye, her türlü kendi özgürlük güvenlik dengesini koruyacak tedbirleri alır. Yoksa beyaz Toros günleri sona ermiştir, bir daha da geri dönmeyecektir. 
 
PUTİN ESAD GÖRÜŞMESİ…
 
Biz bir yıl içinde Suriye yönetimini, şimdi geçiş dönemlerini ikna etmeye, demokrasiyi ikna etmeye çalışan ülkelerin başında biz geliyorduk. Biz böyle bir geçiş dönemindense halkına baskı zulüm yapmaya onları Suriye’den sürmeye dayalı politikalar üretti. Önemli olan Suriye halkının bu ülkeye barış geldi inancının sahip olacağı bir geçiş dönemidir.  Suriye’den göç etmiş toplamda 5 milyonu aşkın Suriyeli mülteci, ülkesine dönmeye meyil etmediği sürede gerçek anlamda geçiş süreci olmayacak. 
 
Esad’ın gidişini sağlayacak bir geçiş olması lazım. Esad’ın gidiş formülleri üzerinde durmak lazım. 
 
Esad’in Moskova’ya gitmiş olması ise… Ne diyeyim, keşke Moskova’da daha uzun süre kalsa da suriye halkı rahat etse, hatta kalsa da gerçek geçiş süreci böyle başlasa.
 
300 LİRA PROMOSYON AÇIKLAMASI
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, emeklilerin maaşlarına aracılık eden bankalardan yıllık 300 TL promosyon geliri elde edebilmeleri için, bankalarla gerekli anlaşmaları yapmakta olduklarını söyledi. Davutoğlu, Türkiye Emekliler Derneği Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Emeklilere maaş konusunda aracılık eden bankalarla anlaşma yapıyoruz. Emekliler en az yılda 300 lira promosyon almaya başlayacak. Bütün bankalarla bu görüşmeler sürecek. Hepsinden bu katkının alınması için çaba sarf edilecek" diye konuştu. Bağkur dışında kalan emekli çalışanlardan yüzde 10'luk kesintiyi kaldıracaklarını da belirten Davutoğlu, TOKİ'nin emeklilere uygun şartlarda konut satışıyla ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı: "TOKİ Başkanı'na gerekli talimatları verdik. Emeklilere 240 lira taksitle konut imkanı sağlıyoruz... Emeklilerin yoğun olduğu pilot illerden başlayarak Türkiye'nin her yerinde TOKİ bunu yapacak."
 
(Reuters)
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER