28 Şubat Kararları İptal!

Başbakan Erdoğan'ın imzasıyla 28 Şubat kararlarının uygulanmasına yönelik çıkartılan bütün genelge ve yönetmelik gibi uygulamaların iptal edildiği ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı'na "gizli" ibareli talimat gönderen Erdoğan, dönemin bütün evraklarını geçersiz kıldı.

28 Şubat Kararları İptal!
28 Şubat kararlarının uygulanmasına ilişkin yayınlanan bütün genelge, yönetmelik gibi düzenlemelerin tümünün iptal edildiği öğrenildi.
 
Star Gazetesi'nin haberine göre; Başbakan Erdoğan, 2.5 yıl önce gönderdiği imzalı talimatla 28 Şubat süreci dönemine ait bütün uygulamaları ortadan kaldırdı.
 
Gazetenin haberinde; 14 Aralık 2010 yılında İçişleri Bakanlığı'na "gizli" ibareli dosya gönderen Başbakan Erdoğan'ın, 28 Şubat sürecinde Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında alınan karar ve genelgelerin iptal edilmesini istediği belirtildi.
 
Erdoğan'ın imzasıyla gönderilen talimatta şöyle denildi:
 
“Ekli listede belirtilen genelge ve talimatlar ile bunlarla ilişkili olarak Başbakanlık ve diğer kamu kurum ve kuruluşları tarafından, genelge, tamim, eylem planı, yönerge, talimat, olur, direktif ve diğer adlar altında yürürlüğe konulan her türlü işlem ve düzenlemeler yürürlükten kaldırılmıştır.”
 
Haberde, talimatla birlikte gönderilen dosyada dönemin başbakanlarının yürürlükten kaldırılan talimatlarının da eklendiği vurgulandı.
Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER