'2011 Oylarını Yeniden İstiyoruz'

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım Bornovalı Amatör Spor Kulüplerine destek sözü verdi. Yıldırım burada yaptığı konuşmada, “2011 seçimlerinde tüm darbe girişimlerine rağmen biz her üç İzmirli seçmenin birinden oy aldık. Bu küçümsenecek bir başarı değildir. Bizi İzmir’e bağlayan İzmir’e hizmet etmeye teşvik eden bir sonuçtur. Şimdi İzmir’den 2011 de bize verdiği desteği, 7 Haziran’da emanet verdiğimiz oylarımızı geri istiyoruz” dedi.

'2011 Oylarını Yeniden İstiyoruz'
AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım Bornovalı Amatör Spor Kulüplerine destek sözü verdi. Amatör spor kulüpleri başkanları ve temsilcileri ile Bornova Büyük Park’ta bir araya gelen Yıldırım sorunları dinledi.
 
40 ayrı kulüp temsilcisinin yer aldığı toplantıda “Spordaki başarı şehrin aynasıdır” diyen Yıldırım “ İzmir süper ligden düştü. Üzülerek söylüyorum İzmirli spor kulüpleri de ligden düştü. Bir ülkenin, bir kentin başarısı gücü, moral, motivasyon ve özgüveni ile orantılıdır” dedi.
 
 “2011 SEÇİMLERİNDE VERDİĞİNİZ OYLARI YENİDEN İSTİYORUZ”
 
Konuşmasında İzmir’in atıl kaldığını ifade eden Yıldırım “Suçlu aramıyoruz. İzmir’in ve Türkiye’nin daha fazla kalkınması, daha fazla yatırım yapılabilmesi için istikrarın ve güçlü iktidarın altını çiziyorum. İzmir’e yakışan İstanbul ile yarışır olmak. Cumhuriyetin ilk yıllarında hep birinci sıradayken şimdi her alanda gerilerde kaldı. Biz bunu sizlerle değiştirebiliriz. 2011 seçimlerinde tüm darbe girişimlerine rağmen biz her üç İzmirli seçmenin birinden oy aldık. Bu küçümsenecek bir başarı değildir. Bizi İzmir’e bağlayan İzmir’e hizmet etmeye teşvik eden bir sonuçtur. Şimdi İzmir’den 2011 de bize verdiği desteği, 7 Haziran’da emanet verdiğimiz oylarımızı geri istiyoruz” diye konuştu.
 
“EMRİNİZDEYİM”
 
Kulüp başkanları, Binali Yıldırım’ın İzmir için partiler üstü bir konumu olduğunu ifade ederek destek vereceklerini açıklarken Binali Yıldırım da amatör spor kulüplerinin sorunlarının çözümü ve desteklenmesi için gereken çalışmaları yapacağının sözünü verdi. “İzmir’in bu durumundan memnun olanlar bize oy vermesin.” diyen Yıldırım  “İzmir bunu hak etmiyor, İstanbul ile yarışır durumda olmalı diyenler için biz buradayız. Emrinizdeyiz” şeklinde konuştu.
 
“MESELE MEMLEKET MESELESİ, AYNI GEMİDEYİZ”
 
Akşam saatlerinde Bornova’nın farklı kesimlerinden temsilciler ile bir araya gelen Binali Yıldırım 1 Kasım seçimlerinin önemini anlattı. Daha önceki Türkiye’nin atlattığı badireleri anlatan Yıldırım koalisyon dönemlerinde yaşanan geriye gidişleri tekrar yaşamak istemediklerini söyledi. “Bu seçim memleket meselesi, birlik ve beraberliğimizin sağlamlaştırılması bu seçimin ana temasını oluşturuyor.” diyen Binali Yıldırım şunları söyledi: “Tüm hemşerilerimizden sandığa gitmesini önemle istiyorum. Demokrasimize, memleketimizin geleceğine sahip çıkalım. Aynı gemideyiz bu gemi fırtınalardan geçip engin denizlerden güvenli limanlara götürmek hepimizin görevi. Vekâleti verirseniz bunu sizin adınıza sizin istediğiniz yönde yaparız. Biz 7 Haziranda vatandaşın verdiği mesajı aldık, yaptıkları uyarıyı değerlendirdik ve bunun muhasebesini yaparak sizin karşınıza geldik. “

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER