Sivas'ın hakkını kim koruyacak?

Son üç gündür gazetelerin özellikle spor sayfalarında, internet siteleri ve spor programlarında Fenerbahçe’nin verilmeyen penaltısı tartışılıyor.

Elbette tartışılacak bir pozisyon fakat kimse aynı zamanda Sivasspor’a da çok büyük bir haksızlığın yapıldığını dile getirmiyor.

Sivasspor - Başakşehir maçında Sivaslı Yasin orta yapmak isterken Başakşehirli oyuncu Gale topu koltuğunun altına alıp neredeyse evine götürüyordu.

Yayıncı kuruluş da bu pozisyonu yarım yamalak geçiştirip korner atışına döndü.

Maçın orta hakemi Halis Özkahya, yan hakem ve VAR hakemleri adeta üç maymunu oynadılar.

VAR neden var hakikatten merak etmeye başladım.

Futbol Federasyonu’na sesleniyorum VAR’I yalnız şampiyon olmasını düşündüğünüz takım için kullanacaksanız sezonun bitmesini beklemeyin gönlünüzdeki takımı şampiyon ilan edin olup bitsin.

Merak ediyorum Sivasspor lider olmayıp orta sıralarda bir takım olsaydı, Halis Efendi, aynı pozisyonu yine es geçer miydi?

VAR hakemleri ekranlara sırtlarını dönüp çaylarını yudumlar mıydı?

Sivasspor’a yapılan tam bir ayrımcılıktır. Şampiyonluğa oynayan bir Anadolu takımının önünün kesilmesinden başka bir şey değildir.

Türkiye’de 4 büyüklerden başkası şampiyon olamaz, kimin olacağını da biz belirleriz diyorsanız, diğer 14 kulübe ne ihtiyaç var?

Anadolu takımlarını dolgu malzemesi gibi görüyorsanız çıkıp açıkça söyleyin.

Sivasspor son 3 maçında 7 puan kaybetti ya da kaybettirildi.

21. haftaya gelindiğinde, tek bir penaltı kazanamamış, tek bir takım var o da Rıza Çalımbay’ın Sivasspor’u.

Fenerbahçe’nin verilmeyen penaltısı tartışması kadar Sivasspor’a da yapılan haksızlık tüm Türkiye’de konuşulmalı.

Tekrar başa dönersek İstanbul’da canı yanan Fenerli yazarlar ve ekran bülbülleri Anadolu’da yaşanan haksızlıkları da dile getirdiklerinde, iddiaları ve söylemleri daha gerçekçi olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Biraz önce belli oldu Göztepe- Beşiktaş maçında kural hatası olup olmadığı konusu Perşembe günü karara bağlanacak.

İzmir dinamiklerinden tek bir ses çıkmıyor. Maçın bitiş düdüğünden bu yana Beşiktaş camiası Futbol Federasyonu üzerinde inanılmaz bir baskı oluşturdu.

İzmirliler olarak bu Beşiktaş kuşatmasını yarmalıyız. Yoksa Perşembe günü saçımızı, başımızı yolarız.

YORUM EKLE