Sepil'in Palut kumarı tutar mı?

Göztepe'de en büyük problem takıma kazandırılan isimlerin daha sonra başka kulübe gönderilemeyişi. Aklıma ilk gelen örnekse Ghilas... Düşünsenize; oyuncu kötü oynuyor,
kulübeye hapsoluyor ama yine de direniyor. Göztepe "Kulüp bul" diyor ama kontratı bitene kadar takımda kalıp garanti parayı almaya devam etmek istiyor.
***
Buradaki mesele şu ki; "Kulüp bul" dendiğinde adeta paçalara yapışırcasına gitmeyen oyuncular, ya değerlerinin ve hak ettiklerinin üstündeki rakamlarla sözleşme imzalamışlar ve bu parayı kaybetmek istemiyorlar, ya da başka hiçbir kulübe gidemeyecek kadar kötüler. Kaldı ki ikinci madde geçerliyse otomatik olarak birinci madde de geçerli oluyor.
***
Tabii hal böyle olunca Göztepe tribünleri de bu duruma tepki gösteriyor ve zaman zaman Başkan Mehmet Sepil ile karşı karşıya dahi gelebiliyor.  O halde suç kimde? 
Çok basit olarak söylemek gerekirse o futbolcuları Göztepe'ye kim "kakaladıysa" onda.
Cezayı kesme yetkisi ise başkanda.
***
Tabii Başkan Sepil'in de belli konulardan ciddi ders çıkarması gerekiyor. Örneğin alt ligden genç hoca ısrarı... Ümraniyespor'dan Bayram Bektaş getirildi, yarım sezon dayanmadı. Şimdi benzer bir macera İlhan Palut ile başladı. Ümraniyespor'da yardımcı antrenörlük dışında Hatay il sınırlarının dışına çıkmamış bir teknik direktör, Göztepe için bugün tam olarak bir kumar anlamına geliyor. Sepil'in bu kumarı kazanmasıysa çok önemli.
***
Palut cephesinden bakınca her şey güzel ama Göztepe cephesinden bakınca soru işaretlerinin giderilmesi için seri galibiyetlere ihtiyaç var. En korkutucu senaryo da, işlerin kötü gitmesi durumunda hocanın "Bu takımı ben oluşturmadım" demesidir. 
***
Peki Palut'un yolu Göztepe ile nasıl kesişti? Sarı kırmızılılar ile diyaloğu nereden geliyor? Görülen o ki tek bağ, Göztepe Sportif Menajeri İlhan Şahin'in Ümraniyespor'da top koştururken, Palut'un da bu kulüpte antrenör olarak 1 yıl boyunca görev yapması.
***
Hırslı bir görüntü çizen Palut'un başarılı olmasıysa Göztepe için kırılma anı olacak. Olası bir başarısızlık yalnızca Palut'u değil, tribünlerin tepkisiyle birlikte artık Kulüpler Birliği Başkanı da olan Mehmet Sepil'i de, İlhan Şahin'i de etkiler. Fakat olur da başarılı olursa, işte o zaman düne kadar sınırları Hatay ile örülü Palut, Göztepe ile birlikte Avrupa arenasında boy gösterir. Koca bir İzmir ve Göztepe tribünü de Adnan Süvari'den sonra genç çalıştırıcıyı bağrına basar.

YORUM EKLE