Zirve sonrası vekillerden Urla ve Cezaevi çıkarması

CHP Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz'un tutuklanmasının ardından, CHP İl'de hareketlilik yaşanıyor. Vekillerin Deniz Yücel önderliğinde gerçekleştirdikleri toplantı sonrası bir kısmının Urla'ya, bir kısmının da Kırıklar Cezaevine gideceği öğrenildi.

Zirve sonrası vekillerden Urla ve Cezaevi çıkarması

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Parti Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, dün gece savcılıktaki ifadesinin ardından FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklandı. Partide bomba etkisi yaratan olay sonrası, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel önderliğinde tüm milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları ve il yönetimi bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştiriyor. Toplantının ardından, Yücel basın açıklamasında bulunacak.

İl’de gerçekleştirilen zirve sonrası milletvekillerinin bir kısmının Urla’ya gideceği öğrenilirken, bir kısmının da, Kırıklar Cezaevine giderek Oğuz ile görüşecekleri öğrenildi.

YENİ BAŞKAN KİM OLACAK?

Öte yandan, gözler Oğuz’un Başkanlığı da tutuklama nedeniyle düşerken yerine geçecek kişinin kim olacağına çevrildi.

Normal şartlarda belediye kanununa göre başkanın ölmesi, istifa etmesi ya da tutuklanması durumunda yerine meclis içinden bir seçim yapılıyor. Meclis birinci Başkan Vekili başkanın liderliğinde mülki amir tarafından toplantıya çağrılan meclis üyeleri kendi aralarından yeni Başkan seçiyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER