Zeybekci: Körfez umurlarında değil, çıldıracağım!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, katıldığı radyo programında açıklamalarda bulundu. Zeybekci, “körfeze direk kanalizasyon veriliyor şu anda ve yan tarafta mavi bayrağımız var. Körfez umurlarında değil. Deniz değil mi bu? Yani nasıl olur aklım almıyor, çıldıracağım” dedi.

Zeybekci: Körfez umurlarında değil, çıldıracağım!

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci katıldığı yayın programında açıklamalarda bulundu. CHP’li büyükşehir belediyesinin yerel yönetim politikalarına eleştirilerde bulunan Zeybekci, kanalizasyonun körfeze boşaltıldığını belirterek “körfeze direk kanalizasyon veriliyor şu anda ve yan tarafta mavi bayrağımız var. Körfez umurlarında değil. Deniz değil mi bu? Yani nasıl olur aklım almıyor, çıldıracağım” dedi.

Zeybekci’nin açıklamaları şöyle:

HDP – CHP ORTAKLIĞI İYİ PARTİ’Yİ RAHATSIZ ETTİ
Rakibimiz olan aday CHP – HDP adayıdır. Bu nedenle İyi Partililerin vicdanını rahatsız eden bir tablo ortaya koyuldu. İyi Parti, Türkiye’de muhafazakâr milliyetçilik yapısının artık olmadığını iddia ederek MHP’den ayrıldı. Ama diğer taraftan HDP’nin de Marksist bir yaklaşımı ya da siyasi bir tabanı artı terör örgütü ile direk organik ilişkisi olan terör örgütünün bir tek bile talimatından çıkmayan bir partinin CHP ile ittifak halinde olması İyi Parti’yi çok rahatsız etti. Onlarınki üçlü hatta dörtlü ittifak bizimkisi ikili ittifak. Aslında garip olan orada CHP ile Saadet’in HDP ile İyi Parti’nin bir araya getirilme çabası. Ben bunu tasarlamaya çalışanların milletin siyasi hassasiyetlerine karşı ne kadar duyarsız ve ilgisiz olduklarını görüyorum. Sen sen sen biraya geleceksiniz diye bir tavır koyduklarını, toplumun hassasiyetlerini sosyolojisini öngörmediklerini görüyoruz. Yani üst üste koyduğunuz zaman aynı toplam çıkıyor mu? Hayır, şöyle ki, CHP’nin, İyi Parti’nin ve HDP’nin İzmir’deki oylarını üst üste koyduğunuz zaman doğru, yüzde 70’lere çıkması lazım. Matematikte böyle, pratikte göreceğiz.

İZMİRLİ OYUNU İZMİR’E VERSİN 
Ben söylüyorum Türkiye’nin 31 Mart’ta en çok konuştuğu şehir İzmir olacak. Bizim elimize gelen bilgiler, İzmirlinin oylarını İzmir’e vereceğini ve İzmir’i tercih edeceğini görüyoruz. İzmir’in sorunlarını ideolojik bir perdeyle ya da bahaneyle örtülmesini müsaade etmeyeceğini görüyoruz. İmar barışında Türkiye’de orantısal olarak bakıldığında kentsel dönüşüm için başvurmada orantısal olarak Türkiye birincisiyiz şuanda. İstanbul’un bile iki katında ve çarık yapılaşmada bu yetersizliğin kader olarak görülmesi gibi bir yaklaşımı insafsızlığı sanayileşmede turizmde, turizm altyapısında Antalya’nın 20’de 1’i geri kalmışlığı İzmir’in kabul etmeyeceğini ve tercihinde bu yönde olacağını görüyoruz. Tabi diğer taraftan da şöyle, biz milletin takdiri ve tercihi bizim için aslolandır. Milli iradenin önünde hiçbir güç tanımadık bundan sonrada tanımayacağız.

KÖRFEZ UMURLARINDA DEĞİL, ÇILDIRACAĞIM
Seçileni hoş gördük seçenden ötürü diyorum ben. Milletin iradesine olan saygımdan bir şey demiyorum. Bu bir katliamdır. 3 aydan beri diyorum. Üçkuyular’da vapur iskelesinin yan tarafında orada bir dereye vahşi şekilde kanalizasyon görülüyor diyorum. Yani demek ki buymuş, normalmiş. Körfez’e direk böyle kanalizasyon verilebiliyormuş. Direk kanalizasyon veriliyor şu anda ve yan tarafta mavi bayrağımız var. Umurlarında değil deniz. Yani nasıl olur aklım almıyor, çıldıracağım. 21. yüzyıl Türkiye’sinde böyle bir şey nasıl olur? Artık böyle bir ilkellik kalmadı. Nasıl izin verirsin? Yağmur sularını nasıl kanalizasyona verirsin? 

TRAFİK-ÇÖP-ÇUKUR 
İnsanlarımızla konuştuk ve onların önceliklerini aldık. Ben tahminimce şunu bekledim, birinci sorun İzmir’de çıkar. Ama çıkmadı. Altyapı, trafik, ulaşım, otopark, çöp, çukur, çarpık yapılaşma ile ilgili sorunlar çıktı. O nedenle bizim önceliğimiz trafik olacak, çöp olacak. 6 ayda bu şehirde tek bir çukur bırakmayacağız. 9 ayda ulaşım ve trafik ile ilgili en önemli bölümlerin ihalelerini yapmış olacağız. 28 tane köprülü kavşak yapmış olacağız 2 yıl içinde. Karşıyaka – Alsancak- Tramvay hattını Bayraklı üzerinden birleştireceğiz. Alsancak’ta bir iki yerde düzenleme gerekiyor, onları yapacağız. Kordon esnafımızın çok şikâyet ettiği istasyonlarla ilgili şeyler var onları yapacağız. Bazı düzeltmeler yaptığımız zaman şehrin düzenlemesiyle şehrin trafik yükünü azaltacağız. Gaziemir girişinde 2 tane by-pass yolu yapacağız.

SU FATURASINDAKİ BEDELLER HIRSIZLIKTIR 
Vatandaşlarımızın üzerinde su faturası yükü var. Başka hiçbir şehirde yok. Su tüketim bedeli 40 lira, fatura toplamı 400 lira. İzmir, Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor. Topluyorlar da ne yapıyorlar katı atık bedelini. Toplayıp dağa atıyorsunuz işte. Başka şehirde yok. Denizli’de yok, Aydın’da yok, Antalya’da yok, Adana’da yok. Bu vatandaşın cebinden hırsızlıktır, başka bir şey değildir. Bunların hepsini bitireceğiz. Belediyecilik bütçesini yönetmek hovardaca bunları yapmak değildir.

KÜLTÜRPARK’A NE OLACAK? 
Fuar eski yıllarına dönecek. Enternasyonal Fuarı, Türkiye’nin en büyük en eski fuarıdır. Yılda en az 3 defa festival havasında müzik festivalleri caz festivallerini yapıp, fuarın duvarlarını da kaldıracağız.

YORUM EKLE

banner47