Zeybekçi ismine CHP'li milletvekilinden flaş yorum!

AK Parti İzmir adayı Nihat Zeybekçi isminin açıklanmasının ardından ilk yorum CHP İzmir vekili Tacettin Bayır'dan geldi. Bayır; "Sayın Binali Yıldırım da kızı bizden almak için bir önceki dönem talip olmuştu ama hendeği atlayamadı, düştü. Zeybekçi de hendekten düşecek, ona üzülüyorum" dedi

Zeybekçi ismine CHP'li milletvekilinden flaş yorum!

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında 20 ilin büyükşehir adayını açıkladı. Erdoğan, merakla beklenen İzmir adayı için de parti kulislerinde uzun süredir konuşulan Nihat Zeybekçi ismini açıkladı.

Zeybekçi'nin İzmir adayı olarak açıklanmasının ardından CHP'den ilk yorum İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'dan geldi. Espirili bir dille Ben Tv'ye değerlendirmede bulunan Bayır; "Çok seviyeli bir yarış olacağını düşünüyorum. Ama gerçekten, zordur almak kızı bizden" ifadelerini kullandı.

"O DA DÜŞECEK HENDEKTEN, ONA ÜZÜLÜYORUM"

"Öncelikle hayırlı uğurlu olsun" diyen Bayır; "Kendisiyle 3,5 yıl Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda birlikte çalıştık. Tabii Denizli kökenli bir arkadaşımız. Bundan 2-3 hafta önce de bir şey ifade etmişti; '"İzmir mahallenin en güzel kızı. Kim istemez?" gibi bir laf etmişti. Bende o zaman nükteli bir cevap vermiştim kendisine; 'İşte hendek işte deve, ya atlarsın ya düşersin, zordur almak bizden kızı' diye. Sayın Binali Yıldırım'da kızı bizden almak için bir önceki dönem talip olmuştu ama hendeği atlayamadı, düştü. Üzüntüm sadece Sayın Zeybekçi'yi tanırım, severim de. Ama o da düşecek hendekten, ona üzülüyorum. Başarılar diliyorum. Çok seviyeli bir yarış olacağını ben düşünüyorum. Ama gerçekten, zordur almak kızı bizden" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 13:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabriye KAPI
Sabriye KAPI - 2 yıl Önce

İzmirli yıllar önce gönlünü M.Kemal ATATÜRK.e kaptırmış başkasına yan bakmaz Zeybeyi zeybek oynatarak gönderirler

Süleyman yigit
Süleyman yigit - 2 yıl Önce

İzmirden izmir CHPNIN elinde de izmir çokmu hizmet alıyor izmir çok guzelmi yönetiliyor sorarım yorum yapan vekile aziz koca oğlu izmirin ve ülkenin nasıl gönderileceğini CHPNIN ne kadar tecrübesinin olduğunu bir ay önce cnn türkye ahmet hakan la röpörtajinda gayet açık bir şekilde anlativerdi

SIRADAKİ HABER