"Zeybekci ile Soyer'in canlı yayına çıkmasını destekliyoruz!"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yerel seçime sayılı günler kala sert ifadeler kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ben TV'de ekrana gelen Rota Siyaset programına katılarak, yerel seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu ve CHP'ye sert sözlerle yüklendi. AK Partili Dağ, önümüzdeki hafta Seferihisar Belediyesi'nde yaşananlar, Tunç Soyer'in tutumu ve aday belirleme sürecinde başta Buca olmak üzere CHP'de yaşananlara ilişkin bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti.

CHP Genel Merkezi'nin İzmir'e hep şaşı baktığını söyleyen Dağ, " Kendi içlerinde çeteleşmeye gidiyorlar. İçlerinde bir iktidar mücadelesi var. Bakın 24 Haziran'da partisinden 10 puan fazla almış Muharrem İnce'yi harcamaya, siyaset sahnesinden silmeye çalışan bir genel başkanları var. CHP'li kardeşlerimin bunu sorgulaması lazım." dedi.

"Kocaoğlu'nu yalancı çıkardı"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın İzmir milletvekili olmalarına karşın kent için ithal isimler olduğunu dile getiren Dağ, "Biz İzmir için proje yapıyoruz. Onlarda proje de yok. Bakın mesela Sayın Cumhurbaşkanı ne zaman İzmir'de koku problemini söylese, Kocaoğlu hemen yanıt verdi. Şimdi Büyükşehir Adayı Tunç Soyer koku problemini gidereceğini söyleyerek Kocaoğlu'nu yalancı çıkardı.

Burak Cilasun'un, Nihat Zeybekci'nin Tunç Soyer ile canlı yayına çıkmaya ilişkin sözlerini hatırlatması ve "AK Parti Genel Merkezi olarak nasıl bakıyorsunuz?" diye sorması üzerine Dağ, "Canlı yayına çıkmalarını tamamen destekliyoruz. İki adayı karşılaştırınca bir tarafta 10 sene bir ilçede başkanlık yapmış bir isim görüyor, diğer tarafta Zeybekci'ye bakınca Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Ekonomi Bakanlığı yapmış bir isim görüyoruz. Ben rakibinin yayına çıkabileceği ihtimalini vermiyorum." dedi.

"Soyer'in vay haline"

Program'da Tunç Soyer'e ve Seferihisar'daki taşınmaz satışlarına ilişkin de çarpıcı ifadeler kullanan Dağ, "Tunç Soyer, Seferihisar'ın adayı değil. Dolayısıyla bu saatte halen taşınmaz satışı yapmaya çalışmak nasıl bir akıl tutulmasıdır bilemiyorum. Bakın Seferihisar'da memur ve işçi maaşlarının ödenemediği ve çalışanların bunu gündeme getirmemesi için taşınmazların satılmaya kalkışıldığını duyuyoruz. Bakın başka bir satıştan da vergi dairesi üstünden taşınmazın hacizli olmasından dolayı vazgeçildi. Eğer 'Duyulursa mahvolurum' korkusuyla böyle bir hamle yapıyorsa Soyer'in vay haline... 30 bin nüfuslu bir ilçeyi yönetemeyen, 4,5 milyon nüfuslu şehri nasıl yönetecek?"

"HDP desteğinin CHP'ye bir bedeli olacak"

Yerel seçimde HDP'den CHP'ye gelecek olan oy desteğini değerlendiren Dağ, "HDP desteğinin mutlaka bir bedeli olacak. Biz İzmir'de her kökenden gelmiş insan olarak birlikte yaşıyoruz. Bakın HDP'ye oy verenlerin yüzde 98'i bu ülkenin bölünmesine karşı insanlar. Hendekleri desteklemiyor, PKK'ya tepki gösteriyorlar. Ancak bu parti içinde aktif siyaset yapan insanları ayrı görüyorum. Sonuçta bu partinin listeleri Kandil'de yapılıyor. Böyle bir partiden insanlar yarın belediyelerde görev aldığında kimsenin huzurlu olmayacağı bir tabloyla karşılaşabiliriz." dedi.

"Kocaoğlu, Soyer yüzünden soluğu Ankara'da almadı mı?"

Kocaoğlu'nun Soyer'in adaylığının kesinleşmesi ihtimali üzerine Ankara'ya gittiğini ve yeniden aday olduğunu söyleyen Dağ, "Bakın biz zaman zaman Kocaoğlu'nu eleştirdik ama ama vatanseverliğinden hiç şüphemiz olmadı. Tunç Soyer'in ismi geçtiğinde Kocaoğlu soluğu Ankara'da almadı mı? İzmir üzerine tehlikeli bir oyun olduğunu söyleyip, bozmak için aday olduğunu söylemedi mi? İzmir üzerindeki tehlikeli oyun nedir? Soyer belli olduktan bir gün sonra İzmir'in tamamının da Seferihisar gibi sermayeye peşkeş çekileceğinden mi endişe etti? Soyer başkan olursa İzmir'i nasıl bir gelecek bekliyor?" dedi.

Çiçek'e sert cevap

Öte yandan Tİre Belediye Başkanı Tayfur Çiçek'in ilçede üniversite için talepte bulunduğu ancak AK Parti ve Hamza Dağ tarafından reddedildiği iddiasına yönelik de açıklamalarda bulunan Dağ, "Ben 8 yıldır İzmir milletvekiliyim. Kendisiyle herhangi bir görüşmem olmadı. Tire Belediye Başkanı hayal dünyasında yaşıyor." dedi.

YORUM EKLE

banner47