banner51

Zeybekçi'den ilk mesaj: İzmir'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi, bugün AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya geldi. Zeybekçi konuşmasında; "Biz İzmir'e gönüller almaya, hizmetkar olmaya geldik. Başkası gibi İzmir'i kullanmaya değil." dedi.

Zeybekçi'den ilk mesaj: İzmir'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Geçtiğimiz Salı günü, AK Parti Grup Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ismi açıklanan Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekçi, ilk kez aday sıfatıyla İzmir'e geldi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda partililer ile bir araya gelen Zeybekçi'ye, ilgi büyük oldu.

YOĞUN İLGİ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül ve İzmir milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda partilinin katıldığı buluşmada, Zeybekçi davul zurna ve 'İşte başkan işte teşkilat' sloganları eşliğinde salona girdi.

"İZMİR'İN KAYBEDECEK ZAMANI YOK"

AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül, kürsüye çıkan ilk isim oldu. Şengül; "Bugün Büyükşehr belediye başkan adayımız, sayın bakanımız, ilimizi ilk defa ziyarete geldi. Böyle bir yağmurlu havada coşku ve heyecanla buraya gelene tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederim. Aslında ilin önünde program yapacaktık, ama hava durumu nedeniyle salonumuzda ağırlıyoruz sizleri. İzmir, sizi yakından tanıyoruz. İzmir'in kaybedecek zamanı yok. Izmir'in 15 yılda sorunları dağ gibi oldu. Tecrübesi olmayan kişilere İzmir'i teslim etmek yerine, Denizli'de belediyecilikte kendini ispatlamış, bakanlık yapmış en fazla vergi verenler listesinde olan Zeybekçi için tek yumruk olacağız. Hedefimiz İzmir'i kazanmak. Artık olumsuzluk yok. Herkes büyükşehir belediye başkan adayı. Mahalle temsilcim de kendisini Zeybekçi yerine koyacak. Canla başla çalışacak. İzmir'in tecrübeli insnalara ihtiyacı var sorunlarını çözmek için. Durmak yok yola devam." ifadelerini kullandı.

"ZEYBEKÇİ EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANIDIR"

AK Parti Genel Başkan Yardımıcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise konuşmasında; "Düğün günümüze eşlik eden değerli yol arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Yaklaşık 7-8 ay önce kongremizi yaptık ve yaptığımız konuşmada 30 tane ilçemizin tamamıyla birlikte alacağımız,31 Mart akşamı AK Partili bir dava arkadaşımızın İzmir Büyükşehir Belediye başkanı olup balkon konuşması yaparak söyeleceğini ifade etmiştim. Ona çok az zaman kaldı. AK Partili olduğundan emin olduğumuz kardeşimiz bir balkon konuşması yapacak. Buna hazır mısınız? Allah'ın izniyle bu heyecanla bu sonucu almak çok zor olmayacak. Zeybekçi, en iyi en başarılı belediye başkanıdır. İzmir'in her sokağında Denizli'de yapmış olduğu belediye başkanlığını dinledim. Izmir'e bu bölgeye her zaman sahip çıkmış biridir. Sayın bakanımız inşallah bu zamana kadar elde ettiği tecrübeyi, en iyi şekilde İzmir'de sağlayacaktır. 2019 martında bu seçimde başarılı olacağız. 31 mart akşamı İzmir'de AK Parti birinci olduğunda bunda en büyük emek mahalle başkanından gençlik kolalrı üyesine ait olacaktır. Bu seçimi birlikte kazanabiliriz. Bu heyecan hepimizde var. 29 kasım 2018 tarihi itibar le seçim kampanyamız başlamıştır" ifadelerini kullandı.

"İZMİR'DE GÖNÜLLER ALMAYA GELDİK BAŞKASI GİBİ KULLANMAYA DEĞİL"

Büyük bir alkış tufanı ve sloganlar eşliğinde kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeybekçi; "İzmir'in her sokağında, her ilçesinde, her iş hanında, evinde mahallesinde başı dik alnı açık bugün bir tek siyasi parti vardır diyoruz. O da hangi parti? AK Parti. Hoşgeldiniz. İl Binasına adaylığımız açıklandıktan sonra ilk defa geliyoruz. Biz İzmir'e gönüller almaya, hizmetkar olmaya geldik. Başkası gibi İzmir'i kullanarak İzmir'e hükmetmeye değil. Ne yaparsak sizlerle birlikte yapacağız. Bugün burada İzmir'de AK hizmet belediyeciliği yapmaya hazır mıyız? Hep beraber 31 mart günü AK hizmet belediyecilik bayrağını bütün ilçe belediyelerimize asmaya var mıyız? Bugün burada sizlerle beraberiz. Ama il başkanımız ile de konuşacağız, İzmir'de kardeşce 'ya Allah Bismillah' demek için bir buluşma yapacağız. Bunu saymıyoruz." dedi.

"İZMİR'DE HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK"

"Önümüzdek 4 ay boyunca İzmir'de sıkılmadık el bırakmayacağız, girilmedik ev bırakmayacağız". diyen Zeybekçi; "Bütün ilçelerimizde sokaklarımızda olacağız. Adaylığımız açıklandıktan sonra ilk defa bir araya geldik. Artık her gün buradayım. Son nefesimize kadar İzmirdeyiz artık. İzmir'de artık bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bu makus talihi değiştirmeye var mıyız? Hiç kimsenin İzmir'i kendi ideolojilerine alet etmesine izin vermeyeceğiz. Her yerde dolaştığımızı göreceksiniz. İzmir hizmetkar belediyecilik ile tanışacak. Siz olmazsanız hiç bir şey olmaz. İzmir'i layık olduğu yere gelecek. İzmir bu muhteşem Anadolunun en güzel şehir olacak. Bütün dünyanın tanıdığı bir yer haline gelecek. Şundan emin olun, 'Bu adam yorulmak bilmiyor mu?' dedirteceğim size.İzmir'i kim hak ettiği yere getirecekse, Allah ona nasip etsin. Biz AK Parti olarak hazırız. Hoşbulduk." dedi.

AK Parti İzmir, Zeybekçi'yi bekliyor (Ayrıntılar için tıklayın)


 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER