Yüksel, Demirtaş'ın adaylığını değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir’deki önemli isimlerinden Alaattin Yüksel, Ekrem Demirtaş’ın adaylığı için Ben TV’ye konuştu. Yüksel, “Bu CHP aşkı nereden geldi anlamadım ama Ekrem Bey’in İzmir’deki notu iyi değil” dedi

Yüksel, Demirtaş'ın adaylığını değerlendirdi

CHP İzmir teşkilatının tecrübeli isimlerinden Alaattin Yüksel, Ben TV’de yayınlanan Rota Siyaset programının konuğu oldu. Yüksel, Ekrem Demirtaş’ın gündeme bomba gibi düşen CHP Milletvekili aday adaylığı konusunu da değerlendirdi. “Herkesin her siyasi partiden aday olma hakkı var” diyen Yüksel, “Ama aday olduğunuz siyasi parti, sizin geçmişte neler yaptığınıza, ne düşündüğünüze bakar. Bunları değerlendirerek adayları tespit eder. Ekrem Bey’in İzmir’de belli bir notu var. Ancak bu not anlaşılıyor ki; iyi değil” ifadesini kullandı.

"BÜYÜK TEPKİLER ALIYORUM" 

Yüksel, “Ekrem Demirtaş aday olduğu andan itibaren, İzmir’in iş ve siyaset dünyasından büyük tepkiler alıyorum. Herkes bir endişeyle aradı” dedi. 
Ekrem Demirtaş’ın, İzmir Ticaret Odası’nda seçim yapıldığı her dönemde, “CHP’liler Oda’yı ele geçirecek” gibi şeyler söylediğini belirten Alaattin Yüksel, şöyle devam etti: “Bu yüzden şimdi bu adaylığı anlaşılır gibi değil. Bunun propagandasını hep yaptı. Ancak Ekrem Bey’in hep Oda başkanlığından milletvekili olma, belediye başkanı olma gibi hevesleri vardı.” 

"BELKİ BAŞKA PARTİLERDEN DE ADAY OLMUŞTUR" 

Ekrem Demirtaş’ın, kamuoyunun haberi olmadan aday olmasını da değerlendiren Yüksel, “Bakıyorsunuz, tüm partili tepkili. Özgür Özel de tepki göstermiş. Referandumda da, seçimlerde de, Ticaret Odası’nın parasıyla AK Parti’yi destekleyen ilanlar vermişti. Oda’yı, AK Parti’nin seçim ofisi gibi kullandırdığını da herkes biliyor. Birden bire gelen bu CHP aşkını anlamış değilim. Belki başka partilere de başvurdu. ‘Kim aday gösterirse, ondan olurum’ manasında. Hangi düşünceyle aday olmak istediğini bilemiyorum. Oda başkanlığını kaybetti ama Ekonomi Üniversitesi’ni bünyesinde bulunduran vakıfta bir seçim olacak. Belki onun için bir şeyler düşünmüştür” ifadesini kullandı. 

Yüksel, sözlerini şöyle noktaladı: "Ekrem Bey, 2002 yılında ben CHP İl Başkanı olduğum dönemde, üç arkadaşı gönderdi. Ekrem Bey'in aday olmak istediğini söylediler. Bu haber yüzünden gazeteci arkadaşla davalık oldu. Beni de tanık yazmışlardı. Şimdi de kimsenin haberi olmadan adaylık başvurusunu yapmış."

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Yüncü
İbrahim Yüncü - 2 yıl Önce

Şaşırtıcı oldu benim için de...
Söylemler ile eylemler örtüşmüyor.
Bir yanlışlık olmasın.
İlanlar ile destek olduğu medya harcamalarını nasıl izah edecek şimdi?

SIRADAKİ HABER