banner51

Yücel'den İYİ Parti'ye zeytin dalı: İttifakı çok önemsiyoruz

Salı günü Ankara'ya giderek Kılıçdaroğlu ile görüşen CHP İzmir İl Başkanı Yücel, ayağının tozuyla bugün ilçe başkanları ile bir araya geldi. Yücel; "Elbette ittifak  konusunda son sözü genel merkezimiz söyleyecek ama yerelde dengelerin ne olduğu, İzmir'deki hedeflere nasıl ulaşılabileceği ve seçmenin beklentilerini de en iyi bilecek olanda il örgütümüz." ifadelerin kullandı.

Yücel'den İYİ Parti'ye zeytin dalı: İttifakı çok önemsiyoruz

Cansu Temir Aksu / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de, seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İYİ Parti ile yapılan iş birliğinin ardından alınan karar dorultusunda, İzmir Büyükşehir adayı 'ortak aday' olacakken, ilçelerde ise 'iş birliği yapılacak mı?' sorusu belirsizliğini koruyor.

Sık sık Ankara ziyaretlerinde bulunan ve son olarak Salı günü yaptığı Ankara ziyaretinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Yücel, ziyaretinin ardından ayağının tozuyla ilçe başkanları ile bir araya geldi. Beydağ ve Ödemiş ilçe başkanları dışında eksiksiz katılımın sağlandığı toplantıda, yerel seçim ve ittifak konusu masaya yatırıldı. 

"TOPLANTILARIMIZ SIKLAŞTIRIYORUZ"

Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrası Yücel toplantıya ilişkin bilgi verdi. Yücel; "İlçe başkanlarımızla seçim öncesi artık olağan hale gelen toplantılarımızdan birisini gerçekleştirdik. Seçim yaklaştıkça seçim hazırlıkları ve ittifaklar konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Bizlerde İzmir örgütü olarak bu gelişmeleri değerlendirmek, görüş alışverişinde bulunmak için koordinasyon toplantılarımızı sıklaştırıyoruz. " dedi.

"YEREL DENGELERİN NE OLDUĞUNU EN İYİ BİLECEK OLAN İL ÖRGÜTÜMÜZ"

Toplantıda, ilçe başkanlarıyla İYİ Parti ile yapılacak ittifak ve seçim çalışmalarını değerlendirdiklerini ifade eden Yücel; "Elbette ittifak  konusunda son sözü genel merkezimiz söyleyecek ama yerelde dengelerin ne olduğu, İzmir'deki hedeflere nasıl ulaşılabileceği ve seçmenin beklentilerini de en iyi bilecek olanda il örgütümüz. İttifak konusunda, diğer tüm konularda olduğu gibi genel merkezimizle sürekli bir irtibat halindeyiz. Bugünkü toplantıda İlçe başkanlarımızın ve parti örgütümüzün görüşlerini, önerilerini aldık, değerlendirmelerde bulunduk. Bu görüşlerimizi genel merkezimizle paylaşacağım." şeklinde konuştu.

"İTTİFAKI ÇOK ÖNEMSİYORUZ"

"İYİ parti ile yapılacak bir ittifakı çok önemsiyoruz" dyen Yücel; "Sadece partiler için değil, Türkiye'de huzurun, uyumun, demokrasinin ve refahın hakim kılınması için gerekli görüyoruz. İttifakın uygulanma şekli ve şartları konusunda farklı düşünceler olabilir ama önemli olan başarıya ulaşmaktır. Bizim bir hedefimiz var, İzmir'de büyükşehir belediyemizle birlikte ilçelerimizde 30'da 30 yaparak,  tüm belediyeleri kazanmak istiyoruz. Bu hedefe ilerlerken en iyi yol haritasını çıkarmak ve ona göre ilerlemek içinde ilçelerimizle uyum içinde çalışıyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER