Yıldırım'dan Kocaoğlu'na, 'Sabuncubeli' göndermesi!

Başbakan Binali Yıldırım'dan Kocaoğlu’na Sabuncubeli cevabı!

Yıldırım'dan Kocaoğlu'na, 'Sabuncubeli' göndermesi!

Başkan Kocaoğlu’nun, Sabuncubeli Tüneli için, ‘maliyetini bilmiyoruz’ sözlerine cevap veren Başbakan Yıldırım, “Belediye başkanı merak etmiş. Sabuncubeli Tünellerinin fiyatı açıklanmadı’ demiş. Burada açıklıyorum. 536 milyon. Senin sahile yaptığın tramvayın yarısı bedeli kadar” dedi. 


Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran erken genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala kente geldi. Başbakan Yıldırım hafta içi boyunca gerçekleştireceği ilçe mitinglerine Bayraklı’dan start verdi.

Sevgi Yolu üzerinde kurulan sahneden İzmirli vatandaşlara seslenen Başbakan Yıldırım birbirinden önemli mesajlar verdi. Mitinge AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Bayraklı İlçe Başkanı Özgür Hızal, milletvekilleri, milletvekili adayları, belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri, teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Yıldırım konuşmasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, ‘Sabuncubeli’nin uzunluğuna genişliğine kadar her şeyi, tüm detayları söylendi ama fiyatı söylenmedi. Bu proje ne kadara mal oldu? İşte onu bilmiyoruz… Yapılan, biten bir şeyin kaç paraya mal olduğunu bilmek istiyoruz’ açıklamasına cevap verdi.  Yıldırım, “Belediye başkanı merak etmiş. Sabuncubeli Tünellerinin fiyatı açıklanmadı’ demiş. Burada açıklıyorum. 536 milyon. Senin sahile yaptığın tramvayın yarısı bedeli kadar” ifadelerini kullandı.

ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİM SİZLERİ DE SELAMLIYORUM
Yıldırım, “Ege’nin incisi, Güzel İzmir’in hemşerileri sizleri selamlıyorum. Ülkücü kardeşlerim sizleri de selamlıyorum. İzmir’in tüm ilçeleri bütün mahallelerine, bütün köylerine buradan selamlarımı, sevgilerimi gönderiyorum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Sevgi yolu insan seli olmuş akıyor. Maşallah. Sizlere milletin adamı Türkiye sevdalısı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. İzmir Türkiye’nin aydınlık yüzü İzmir sizlerle beraber geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. Geleceğin aydınlık Türkiye’sini İzmir ile gerçekleştiriyoruz. Büyük Türkiye yürüyüşünde İzmir bizimle beraber” dedi.

16 YILDA SİZLERLE BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK
“Bu coşku, bu sevgi, bu muhabbet sizde olduğu müddetçe evelallah çok daha büyük zaferlere birlikte yürüyeceğiz” diyen Yıldırım, “24 Haziran’da yeni bir destan yazacak mıyız? Milletin adamını sistemin ilk cumhurbaşkanı yapacak mıyız? Sizlerle gurur duyuyorum. İzmir’i adım adım dolaşıyoruz. İzmirli hemşerilerimizle kucaklaşıyoruz. Bugün Bayraklı2dayız. Bayraklı her zamanki gibi bizi yine bağrına bastı.  Sizin desteğiniz bize güç veriyor. 16 yılda sizlerle beraber büyük işler başardık. Ülkemizi, İzmir’imizi nereden nereye getirdiğimizi sizler biliyorsunuz. Ülkemizi kalkındırdık, Türkiye’yi 3 kat büyüttük. Bugün işsizlik rakamları açıklandı. Türkiye işsizlikte yüzde 1.6 daha iyileştirme sağladı. 1 yılda 1 milyon 85 bin kardeşimize iş ve aş sağladık. Dünyada devam eden 10 tane büyük projenin 6 tanesini Türkiye’ye yaptı. Bu 6 projenin 2 tanesi İzmir’e ait. Bir tanesi İzmir-İstanbul otoyolu bir tanesi de İzmir-Ankara hızlı treni. Hayırlı olsun. Önümüzdeki sene otoyol açılıyor. Buradan İstanbul’a 3 saatin altında gideceksiniz. 11-12 saatlik yolculukları hatırlayın. Ömrümüz yollarda geçerdi” açıklamasında bulundu.

MUHARREM İNCE YALOVA’DAN GEÇMEK İÇİN OSMANGAZİ KÖPRÜSÜNÜ KULLANIYOR
Yıldırım, “Muharrem İnce Yalova’dan İstanbul’a geçmek için Osmangazi Köprüsü’nü kullanıyor. 6 dakikada geçiyor. Yoksa İzmit’i dolanacak saatleri yollarda geçecek mitingleri yapamayacaktı. Bizim hizmetimiz herkese. Ülkemizi istiyoruz ki 2023’e, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıyalım. Güçlü meclis için Cumhur İttifakı’nı, AK Parti’yi güçlü bir şekilde meclise gönderecek miyiz? Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçecek miyiz? Güçlü Türkiye için evet mi? Durmak yok yola devam” şeklinde konuştu.

KALEM KALEM YATIRIM RAPORU!
İktidarları süresince İzmir’e yapılan yatırımları hatırlatan Yıldırım, “15 yıldır milletimize hizmet etmek için gece gündüz demeden koşturuyoruz. Şehirlerimizi kalkındırmaya, vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye çalışıyoruz. Hiçbir şehri ihmal etmedik. İzmir’i ihmal eden Türkiye’yi ihmal etmiş olur. Dünya ticaretiyle entegre olmuş İzmir’imize çok büyük yatırımlar yaptık. İzmir’i her bakımdan geliştirmek kalkındırmak için gece gündüz çalışıyoruz. 16 yılda İzmir’e 66 milyar yatırım yaptık. 35 İzmir 35 Proje tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar 35 projeden 9 tanesini bitirdik. AK Parti yapar onlar konuşur. AK Parti sözünün eridir. AK Parti söz verirse sözünün altında kalmaz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. İzmir’e 15 yılda tam 9 bin 250 tane derslik yaptık. 80 yılda ne kadar derslik yapılmış? 14 bin. Biz bunun üzerine tam 9 bin 250 derslik yaptık. 80 yılda yapılanın yüzde 70’ini 16 yılda yaptık. Yurt sayısını arttırdık. 2007’de 9 bin olan yatak kapasitesini 16 bine çıkardık. Bu sayı yakın zamanda 30 bine çıkacak. İzmir sağlıkta 15 yılda çok önemli mesafeler aldı. 31 tane hastane yaptık İzmir’e. İki tane ağız diş sağlığı, 74 tane de birinci basamak sağlık tesisini yaptık, hizmete verdik. Hayırlı, uğurlu olsun. Bayraklı’ya modern bir şehir hastanesi yapıyoruz. 2 bin 60 yataklı. İnşaatı tüm hızıyla sürüyor. Hastanemiz bir yandan sağlık hizmeti sunacak diğer yandan binlerce kardeşimize iş, aş kapısı olacak. Tınaztepe, Dikili, Kiraz devlet hastaneleri yapılıyor. Diğer ilçelere de hastane yapıyor ve büyütüyoruz.  İzmir’de 2002’ye kadar 400 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı. Biz bunu 835 kilometreye çıkardık. İzmir’i Aydın’a, Manisa’ya, Balıkesir’e bölünmüş yollarla bağladık. Yolları böldük hayatları birleştirdik. Yolları böldük milleti birleştirdik. Yolları böldük gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz de Türkiye’yi böldürtmeyiz. Adnan Menderes Havalimanı’nı en modern havalimanı haline getirdik” dedi.

KOCAOĞLU’NA SABUNCUBELİ CEVABI: TRAMVAYLA VURDU!
“İZBAN projesini yaptık. Torbalı’ya Selçuk’a kadar uzattık. Şimdi Aliağa Bergama arasının inşaatına başladık. Böylece İZBAN 186 kilometreye çıkıyor.  İzmir’i boydan boya kapsıyor. Dünyanın en uzun raylı sistemini İzmir’e biz kazandırdık” diyen Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Sabuncubeli Tüneli için, ‘yapıldı ama maliyeti hakkında bilgi veren olmadı’ açıklamasına cevap verdi. Yıldırım, “İzmir’e ikinci havalimanını da başlıyoruz. Alaçatı Havalimanı’nın ihalesini yaptık. Avrupa’nın en modern lojistik merkezini Kemalpaşa’da kuruyoruz. Güzelbahçe limanını bitirdik. Birkaç gün önce Sabuncubeli Tüneli’ni açtık. 400 yıllık hayal gerçeğe döndü. Paralı olacak diyorlar. Bedava, bedava… İzmir Manisa arasındaki seyahat 15 dakikaya indi. Üretimin, ihracatın baş şehir Ege bu tünellerle beraber İstanbul, Bursa, Avrupa’ya bağlanıyor. Belediye başkanı merak etmiş. Sabuncubeli Tünellerinin fiyatı açıklanmadı’ demiş. Burada açıklıyorum. 536 milyon. Senin sahile yaptığın tramvayın yarısı bedeli kadar. İzmir’e 16 yılda 17 bin 600 konut yaptık. Gördes Barajı ile İzmir’in 50 yıllık içme suyu problemini biz çözdük. Yiğitler, ödemiş rahmanlar barajının yer aldığı 13 baraj yapımı devam ediyor. 2 bin 500 yıldan sonra Efes’e deniz geliyor. Antik limanın inşaatına başladık. Bu da bizim sözümüzdü. İzmir’de 10 tane OSB vardı. Bunu 13’e çıkardık. Şu anda bu sanayi sitelerinde 90 bin 240 kardeşimiz ekmek yiyor. 7 tane OSB projesinin de yapımı devam ediyor. Bunlar bittiğinde çalışan sayısı 150 bin daha artacak. İzmir demek kültür, turizm demek. 2002’de 23 tane mavi bayraklı plajımız varken bugün İzmir’de 51 tane mavi bayraklı plaj var” açıklamasında bulundu.

KARŞIYAKA, STADINIZI BELEDİYE ENGELLİYOR!
İzmir’deki yerel yönetimleri hedef almaya devam eden Yıldırım, “İzmir’in stadyumları da yapılıyor. Göztepe, Alsancak Stadı yapılıyor. Karşıyaka, stadınızı belediye engelliyor, haberiniz olsun. İhalesini çoktan yaptık ancak bir türlü yapamıyoruz. Onun için 24 Haziran’da siz gereğini yaparsanız 100 yıllık kulübün stadını da yapmış olacağız. Bayraklı’nın sorunlarını biliyoruz. Alt yapı hak getire. Sahillerde çiçek, böcek gırla giderken Bayraklı’nın alt yapısı yetersiz. Trafik sorunları var. Belediye hizmetlerinde sorunlar var. Ama biz bu sorunları biliyoruz. İnşallah Bayraklı’nın sorunlarını da yine biz çözeceğiz. Bayraklı’dan çok güçlü bir destek bekliyorum. Tamam mı Bayraklı? 24 Haziran’da tarih yazacak mıyız? Bayraklı Cumhur İttifakı’na gerekli desteği verecek mi? Cumhur ittifakı AK Parti-MHP ittifakıdır. Bu ittifak 15 Temmuz, Yenikapı ruhunu yansıtır. Cumhur ittifakı demek tek bayrak, tek devlet, tek vatan demektir. Cumhur ittifakı demek terör karşısında dimdik durmak demektir. Türkiye’nin ülkesiyle, milletiyle bağımsızlığını savunmak demektir. Terörü yerle bir etmek, kökünü kazımak demektir. Cumhur İttifakı Türkiye’nin beka meselesidir. Bayraklı Tepekule’de 600 konutluk projeyle ilgili bir sıkıntı var. Bu sorunu da çözeceğiz.  Bayraklı’yı ekonomik sorunlarını çözmüş, güçlü bir ilçe yapmak bizim vaadimizdir. Bunu da inşallah yerel seçimlerde başaracağız. Kentsel dönüşüm konusu en fazla İzmir’i ilgilendiriyor. 2015 seçimlerinde İzmir’i gezerken mülkiyet, tapuyla ilgili sorunları çözeceğiz dedik. İmar barış yasasını geçirdik. İzmir gibi dünya şehrinin binalarının yüzde 62’si imarsız, sağlıksız, ruhsatsız. İşte bu meseleyi kökünden çözmek için imar barışı çıkardık. CHP ne diyor? Biz düşünmüştük… Siz sadece hayal edersiniz. AK Parti hayalleri gerçeğe dönüştürür. Yaparsa AK Parti yapar” dedi.

İZMİR İNCE ELER SIK DOKUR, İNCE’Yİ ELER ERDOĞAN’I SEÇER
CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye göndermede bulunan Yıldırım, “AK Parti birliğimizin, kardeşliğimizin teminatıdır. Adalettir, özgürlük, hukuk devletidir. AK Parti darbeye, vesayete karşı durmaktır. Millet iradesine tam anlamıyla tabi olmaktır. Biz 81 milyonu kardeş biliriz. Bizde ayrı gayrı yok. Türkiye’nin en büyük sorunu terör sorunudur. Hiçbiri terör sorununa değiniyor mu? Değinemezsin. Sen aday olacaksın, koşa koşa Edirne’ye gideceksin, teröre destek veren birini ziyaret edeceksin. Ondan sonra, ‘ben hepinizin cumhurbaşkanı olacağım’ diyeceksin. Peki Kobani olaylarında 15 yaşındaki Yasin Börü’nün hesabını kim verecek? Bunların karşısında Bayraklı’yı, Türkiye’yi, bizi bulursun. İzmir ince eler sık dokur, İnce’yi eler Erdoğan’ı seçer. Bizi bölemeyecekler. Kandil’den, Pensilvanya’dan emir alarak bu ülkeye kast edenlere karşı İzmir, Türkiye tek yürek tek bilek olur” diye konuştu.  

REKOR BAYRAKLI’NIN OLACAK
Muhalefet adayları, ‘AK Parti ne yaptıysa hepsini bozacağız’ diyor. Bunlar yıkım ekibi. Demek ki sandıkta iki ekip var. Yapım ekibi, yıkım ekibi… Yıkım ekinine 24 Haziran’da gerekli dersi verecek miyiz? Yapım ekibini sandıktan çıkaracak mıyız? Bugün yine destan yaptınız. 5 günümüz var. Bu 5 günü boş geçirmiyoruz. 5 gün durmak yok yola devam. Rekor Bayraklı’nın olacak” açıklamasında bulundu.

BİRER BİRER OYLARI TOPLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ ise, “Her zaman bizi en güzel şekilde karşılıyorsun Bayraklı. Canımsın, en büyük sorumluluğunsun Bayraklı.  24 Haziran seçimlerine artık bir haftalık zaman kaldı. Bugüne kadar 12 seçimde nasıl iktidarı elde etmişsek Allah’ın izniyle bu 13’incü seçimde de aynı sonucu almaya hazır mısın Bayraklı? 24 Haziran akşamı AK Parti genel merkezinden cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı balkon konuşması yaptırmaya hazır mısın Bayraklı? Çok önemli süreçlerden geçtik. Gezi olaylarıyla geldiler. Bayraklı Türkiye ne yaptıysa aynısını yaptı. Bunları elinin tersiyle itti. 17-25 Aralık’ta yerel seçim endeksli darbe girişimi yaptılar. Ama siz yine engellediniz. Bu süreçte de Bayraklı ve İzmir yine arkamızda olacaktır. 15 Temmuz hain darbe gecesinde benim telefonlarım susmadı. Beni arayanlar, hainler sokağa çıksaydı vücudunu siper edecek olanlar yine Bayraklılı hemşerilerimizdi. Allah sizden razı olsun. Şimdi bu hafta inşallah bugüne kadar yaptığımızın daha fazlasını yapma zamanı. Ne yapacağız? Türkiye’nin neresinde olursa olsun eşimizi dostumuzu haberdar edeceğiz. Onlarla bu 24 Haziran seçiminin ne kadar önemli olduğunu konuşacağız. Birer birer oyları toplamaya devam edeceğiz. Birilerinin elinde büyükşehir belediyesi, ilçe belediyesi imkanları olabilir. Onlar o imkanlarla İzmir’de AK Parti’ye gönül veren kardeşlerimize baskı uyguluyor olabilir. Biz bugüne kadar o baskılara boyun eğmedik. O akşam da ilk mesajı onlara vereceğiz. Biz 24 Haziran günü surda bir gedik açacağız. 2019 yerel seçimlerde Bayraklı Belediye binasında AK Partili bir kardeşinizin balkon konuşması yapmasına hazır mısınız Bayraklı? Ben hazırım. Ama aday olarak değil. Bunun için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı kardeşiniz Hamza Dağ gece gündüz çalışmaya var. Bizim yüreklerimiz bir atıyor. Biz cumhurbaşkanımızın dediği gibi size sevdalıyız. Sizin için yaptığımız her iş bizi mutlu ediyor. 24 Haziran gecesi partiler yanlarına aldıkları FETÖ’cülerle sandıklarda olabilirler. Ama biz İzmir’deki sandıkların tamamını muhafaza etmeye, AK Parti’nin oylarını çalmak isteyenlere karşı gerekli hassasiyeti göstermeye var mıyız? 24 Haziran akşamı rabbim bizleri mutlu, mesut etsin” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Egedesonsöz
 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER