Yıldırım: Son başbakanım ama İzmir'e borcum bitmedi

Başbakan Binali Yıldırım, aile üyeleriyle birlikte dün akşam İzmir'e geldi. Başbakan Yıldırım, ilk olarak 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde partisinin yüzde 82 oy aldığı Menderes ilçesine bağlı kırsal Küner Mahallesi'ni ziyaret etti ve seçim startını buradan verdi. Ardından Yıldırım Karabağlar'da çocuklarının bağışlarıyla yapılan okulların açılışında konuştu. Yıldırım, "Son Başbakan'ım ama İzmir'e borcum bitmedi" dedi

Yıldırım: Son başbakanım ama İzmir'e borcum bitmedi

Başbakan Binali Yıldırım, bir dizi açılış vesilesiyle dün akşam İzmir'e geldi. Yıldırım'a eşi Semiha Yıldırım ve çocukları eşlik etti. Yıldırım ve ailesinin dün geceyi Kaya Termal  Otel'de geçirdiği öğrenildi.

MENDERES VE KARABAĞLAR PROGRAMININ ARDINDAN AYRILACAK

Başbakan Binali Yıldırım, çocuklarının yaptırdığı anaokulu ve ilk okul açılışı için dün akşam saatlerinde İzmir’e gelerek, dinlenmek için otele geçti. Bugün saat 11.00’de ağaç dikim törenine katılacak olan Başbakan Binali Yıldırım, öğlen 12.00’de de Karabağlar’da çocuklarının yaptırdığı okulların açılışını gerçekleştirip kentten ayrılacak. Menderes ve Karabağlar programının yanı sıra Kemalpaşa’da bu yıl ikincisi düzenlenen Yemek Festivali’ne ise programının yoğunluğu nedeniyle katılamayacağı öğrenildi.

Başbakan Yıldırım, Karabağlar ilçesi Selvili Mahallesi'nde çocukları Bahar Büşra Köylübay, Erkam Yıldırım ve Bülent Yıldırım'ın bağışlarıyla yapılan Havva Yıldırım Anaokulu ile 32 derslikli Bahar Yıldırım İlkokulu'nun açılış törenine katıldı

"SON BAŞBAKANIM AMA İZMİR'E BORCUM BİTMEDİ"

İzmir'e çok şey borçlu olduğunu, son başbakan olsa da hizmetlerin süreceğini vurgulayan Başbakan Yıldırım, "Hiç merak etmeyin, İzmir'e çok şey borçluyuz. İzmir beni bağrına bastı, milletvekili yaptı, bakan yaptı, yetmedi başbakan da yaptı. Allah sizden razı olsun. Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı olarak 24 Haziran'da görevimizi alnımızın akıyla tamamlayacağız; ama son başbakan olup da gitmiyorum. İzmir’deyim. İzmir'e hizmetim devam edecek. Çünkü İzmir benim evim. Benim vatanım, vatanımın en güzel köşesinden bir yer. İzmir'in efelerinden, yiğit insanlarından, yiğit kadınlarından bir söz almak istiyorum. 24 Haziran'da yeni bir döneme zafere hazır mıyız? Destan yazacak mıyız? Hizmet yolunda daha çok çalışacak mıyız? İzmir'in her şeyin en güzelini hak ediyor. İzmir kurtuluşun demokrasinin şehri. Türkiye'nin Avrupa'ya dünyaya açılan marka şehri" dedi.
Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından sonra orman yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta helikopter ve uçak gibi hava araçları da kullanıldı. Törende Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler fidan dikti. 

28 NİSAN’DA YENİDEN İZMİR’DE OLACAK

Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım, 28 Nisan’da gerçekleşecek olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı İzmir İl Kongresi için yine İzmir’e gelecek ve Erdoğan ile birlikte İzmirlilere seslenecek.

SEÇİM STARTINI KÜNER'DEN VERDİ

Başbakan Yıldırım, ilk olarak 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde partisinin yüzde 82 oy aldığı Menderes ilçesine bağlı kırsal Küner Mahallesi'ni ziyaret etti. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yaptığı dönemde de Küner'e gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telefonla köylülere konuşma yapmasını sağlayan Başbakan Yıldırım, kahvede köylülerle yine bir araya geldi. Başbakan Yıldırım, çay içtiği köy sakinleriyle bir süre sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER