Yıldırım'dan duygusal veda

AK Part'nin İzmir'deki aday tanıtım toplantısında bir de veda yaşandı. İstanbul'dan aday gösterilen TBMM Başkanı Yıldırım, İzmir'e veda ederken hizmet vurgusu yaptı ve "işte İzmir, işte teşkilat" dedi.

Yıldırım'dan duygusal veda

AK Parti'nin İzmir adayı Nihat Zeybekci'nin konuşması sonrasındaysa TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım için hazırlanan video gösterildi. Video sık sık alkışlarla bölünürken, sonundaysa AK Parti İzmir İl Başkanlığı imzasıyla, "Biz seni çok ama çok sevdik. Yolun açık olsun." yazılı ifade büyük alkış aldı.

Kürsüye çıkan Yıldırım "İzmir'de başlattığımız kutlu yürüyüşü Nihat Zeybekci ve 30 ilçe adayımızla birlikte tamamlamaya var mısınız? İnşallah İzmir'de ekilen tohumlar meyveye dönecek ve 1 Nisan sabahı İzmir de AK Parti'nin hizmet belediyeciliğiyle buluşacak. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilecek adayların her biri seçimleri kazanacak çok değerli arkadaşlarımız. Her birinize Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum. Belediyecilikte İstanbul'da çığır açan lider olarak zat-ı alinizin vizyonu bizler için rehber olacaktır. Aday arkadaşlarımızın tamamı, sahada yapacakları başarılı çalışmalarla İzmirlilerin hem gözüne, hem de gönlüne gireceklerdir. İl Başkanımız Aydın Şengül'e ve arkadaşlarına huzurunuzda teşekkür ediyorum. Önce ülkem ve milletim diyen MHP'li kardeşlerimizle birlikte alacağımızın neticenin İzmir'e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

YILDIRIM'DAN HİZMET VURGUSU

Sayın Cumhurbaşkanım; zat-ı alinizin tenzipleriyle bu kentten milletvekili oldum, belediye başkanı olmak için yarıştım ve sonra tekrar milletvekili oldum. İzmir Recep Tayyip Erdoğan'ı çevre yolundan, Adnan Menderes Havalimanı'ndan bilir. İzmir bizi İzmir-İstanbul Otoyolu'ndan, İzmir-Ankara hızlı treninden bilir. Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı'ndan, Konak Tünelleri'nden, Sabuncubeli'nden, Torbalı ve Ödemiş devlet hastanelerinden bilir. İzmir çağ atlatan projelerden bilir. Sayın Cumhurbaşkanım İzmir bizi bu şehre sevgimizden, 35 projeden bilir. Şimdi vakit İzmir'de Nihat Bey ve arkadaşlarının vaktidir. Bıraktığımız hizmeti daha da ileriye taşıyacaklardır. Sevgili İzmirliler, değerli hemşerilerim; İzmir'e yakışan 34 İstanbul, 35 İzmir'dir. 31 Mart'ta bunu gerçekleştirmeye var mısınız? Sayın Genel Başkanım, değerli Cumhurbaşkanım; işte İzmir, işte teşkilat! Seçimin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, tüm arkadaşlarımıza üstün başarılar diliyorum. Allah'a emanet olun."

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 17:59
YORUM EKLE

banner47