Vekil listelerinde gelişme: Kılıçdaroğlu, İzmir’den aday!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, listelere son şeklini verdi. Edinilen ilk bilgilere göre Kılıçdaroğlu, İzmir’den adaylığını koydu

Vekil listelerinde gelişme: Kılıçdaroğlu, İzmir’den aday!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran erken genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday gösterilecek isimlerin yer aldığı 600 kişilik milletvekili aday listesine son şeklini verdi.

Gün içinde başkentte hareketli saatler yaşandı. Kılıçdaroğlu ile olarak partisinde adaylık başvurusunda bulunanlarla mülakat yapan, Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek, Bülent Tezcan, Seyit Torun, Çetin Osman Budak ve Faik Öztrak’dan oluşan 5’li Komisyon üyeleriyle, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ile buluştu. Kılıçdaroğlu’nun, hazırladığı listeyi komisyon üyelerine sunduğu öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU İZMİR’DEN ADAY
Komisyon toplantısının uzaması üzerine MYK toplantısı, geç başladı. CHP Lideri, milletvekili listesini MYK’ya sundu. MYK toplantısının ardından Parti Meclisi toplantısı başladı. CHP'li üst düzey kaynaklardan edinilen bilgilere göre; yeniden İzmir’den aday olup olmayacağı merak konusu olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun İzmir adayı olacağı netleşti.

SELİN SAYEK BÖKE 1. BÖLGEDE LİSTE BAŞI

MYK'da yapılan görüşmede eski Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke 1. Bölge'de liste başı oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısı ile CHP'den aday olan Disk eski Genel Başkanı Kani Beko 1. Bölge'den listeye yazıldı. Öte yandan PM üyesi Sevda Erdan Kılıç'ın 2. Bölge'den aday olacağı öğrenildi.

KİMLER LİSTEDE?
CHP Lideri’nin yanı sıra, mevcut vekillerden Selin Sayek Böke, Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Murat Bakan, Atila Sertel, Kamil Okyay Sındır’ın listede yer alacağı belirtildi.

Ayrıca PM Üyesi Sevda Erdan Kılıç, YDK Üyesi Mahir Polat, emekli diplomat Ünal Çeviköz, DİSK eski Genel Başkanı Kani Beko, İl eski Yöneticisi Ednan Arslan, Gaziemir İlçe eski Başkanı Umut Tekin’in de adının listede bulunduğu ifade edildi.

Ergenekon mağduru Mehmet Ali Çelebi, Bornova İlçe eski Başkanı Nevzat Kavalar, Anıl Feroğlu'nun da listede yer alabileceği belirtildi. Listelerde son dakika sürprizlerinin yaşanabileceği vurgulandı. MYK'da yer alan ve ismi bir süredir başka il için geçen Tuncay Özkan'ın İzmir listesinden çıkarılma ihtimali bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER