"Vakit jübile vakti" diyen İnce, Erdoğan'a meydan okudu

'Vakit Türkiye Vakti' değil 'Vakit jübile vakti'" "Sayın Erdoğan, madem ustasın, gel bir televizyon kanalında ekonomi tartış benimle"

"Vakit jübile vakti" diyen İnce, Erdoğan'a meydan okudu

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce partisinin Kayseri mitinginde konuştu.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Kayseri mitinginde yaptığı konuşmada, "'Vakit Türkiye Vakti' değil 'Vakit jübile vakti'" dedi ve ekledi: Sayın Erdoğan, madem ustasın, gel bir televizyon kanalında ekonomi tartış benimle

İnce'nin konuşmasından satır başları:

Nasılsınız gadasını aldıklarım? 

(Kitleden 'Hırsız Tayyip' sloganları gelmesi üzerine İnce, müdahale ederek kalabalığı susturdu)

ERDOĞAN'A DİYARBAKIR YANITI

İnsanlara yalan söylemiyorum. Dün Diyarbakır’daydım, Erdoğan Muharrem İnce’nin mitingine HDP’liler de gitmiş diyor.Erdoğan, benim mitingimde AK Parti'li kardeşlerim de vardı. Kimseyi ayırmıyorum, dışlamıyorum. 

Dünya büyük bir değişim yaşıyor artık bilgi önemli, bir kural var. 2020’den sonra bu kullandığınız bilgisayarların hiçbiri kullanılmayacak. Üretemiyoruz, 10 sene sonra sürücüsüz arabalar olacak, herkesin gen haritası çıkarılacak, 3 boyutlu televizyonlar gelecek. Robotlar olacak. Uzay turizmi gelecek. İnsanlık ayda ve marsta maden arayacak. Bizimki de her mahallede bir kıraathane açacak.

İNSANLIK AYDA MADEN ARAYACAK

Dünya büyük bir değişim yaşıyor artık bilgi önemli, bir kural var. 2020’den sonra bu kullandığınız bilgisayarların hiçbiri kullanılmayacak. Üretemiyoruz, 10 sene sonra sürücüsüz arabalar olacak, herkesin gen haritası çıkarılacak, 3 boyutlu televizyonlar gelecek. Robotlar olacak. Uzay turizmi gelecek. İnsanlık ayda ve marsta maden arayacak. Bizimki de her mahallede bir kıraathane açacak.

MEĞER KEK USTASIYMIŞ

Dünya bu noktalara giderken Türkiye’yi 16 yıl yönetmiş bir kişi her mahalleye kıraathane açacak. Kekler bedava..Peki akşam yemeği ne olacak? Usta diyoruz ya meğer ustaymış ‘kek ustası’Bizimki de her mahallede kıraathane açacak. 

(Mustafa Kemal'in askerleriyiz sloganları)

DİPLOMA SORMAYACAĞIM

2018'in ilk çeyreğinde yazde 7.4 büyüdü. Sayın Erdoğan istediğin televizyon kanalında madem ustasın, ekonomistsin, diplomanı sormayacağım söz. Bir şeyi soracağım. Sadece ekonomi konuşacağız. Kayseri 'den dünyanın oyunu alıyorsun. Gerçi bu sefer alayamayacaksın. Sayın Erdoğan, gel bir televizyon kanalında ekonomi tartış benimle. 

BEN SANA BAKAMAM 

Ben sana 'Sayın Erdoğan' diyorum. O bana, 'Bak Muharrem' diyor. Ben sana bakamam, devlet sana bakıyor, sen de yakınlarına bakıyorsun. Ben fakir fukaraya bakacağım. 

Kayseri'den açıklıyorum Bu iş tamam. İntikam yok, rövanş yok. Türkiye'yi ayağa kaldıracağız. Bu değişimi gittiğim her yerde görüyorum.  Türkiye'nin bir dirilişe ihtiyacı var. 

Danıştay üyesi benim aleyhimde tweet atıyor. Cumhurbaşkanı seçildiğimde hiçbir hakim hiçbir savcı benim rakiplerime söz söyleyemeyecek. Eğer yüksek yargıçlar cumhurbaşkanı gelince ayağa kalkıyorsa işini yapamaz. Türkiye’yi saygın bir hukuk devleti yapacağız. Yargıtay salonuna girdiğimde, yargıçlar ayağa kalkmayacak. Yüksek yargıçlar Cumhurbaşkanı gelince ayağa kalkıyorsa onlar adalet dağıtamaz. Yargıçlar gerekirse beni de yaargılacak. 

1926'DA KAYSERİ'DE 1 FABRİKA KURULUYOR...

Bana diyor ki nasıl yapacaksın? Yıl 1926 savaştan çıkmıssın. 26 yılında Kayseri 'ye bir fabrika kuruluyor. Uçak fabrikası. 200 tane uçak yapılıyor. 2018 yılında 11 milyarlık uçak aldık Amerika'dan. 

Emekliye asgari ücret tutarında maaş diyorum nereden bulacaksın diyor. Polislere 3600 diyorum nereden bulacaksın diyor. Suriyelilere 40 milyar doları nereden bulduysan oradan bulacağım. Saraya 2 milyar doları nereden bulduysan ben de oradan bulacağım. Bu memleketin tarım alanları denizleri atıl. Onları devreye sokacağım oradan bulacağım. 3000 korumayla gezmeyeceğim 300 araçlık konvoy yapmayacağım. Erdoğan ile benim aramdaki fark şu Erdoğan beyaz Türk ben bu ülkenin zencisiyim. Erdoğan saraylı ben milletin evladıyım.

"BİRAZ DAHA ATEŞLEYİN"

Erdoğan sarayın kilosu 4500 liraya beyaz çay içiyor ben sizin gibi bakkaldan aldığını siyah çaydan içiyorum. Örtülü ödene onda devletin uçakları onda ben sizin yaptığını bağışlarla kampanya yapıyorum. Az önce bir özel uçakla geldik buraya kiralıyoruz sizin paralardan. Helal ediyor musunuz? Tünelin ucunda ışık göründü yalnız yakıt bitmesin biraz daha ateşleyin şunu. Tamam deyip boşvermeyin mitingden sonra bankaya bir uğrayın. 5 lira10 lira fark etmez.

FRANSA'DAN GELMİŞLER

Hurma ağaçları hurma vermemiş Fransa'dan gelmişler yer altından ısıtma yapmışlar. Beyefendi hurmayı taze taze yesin diye. Yanındaki arkadaşlarına kalsa herhalde darphaneyi de ona bağlarlar taze taze sıcak sıcak para gelsin diye. Türkiye'de bir israf ekonomisi var Türkiye'nin israf ekonomisini insaf ekonomisine döndüreceğiz.

SANKİ MİLLET ÇOCUK YAPMASINI BİLMİYOR

Telefonu aldın aldığında anda 3 çeşit vergi ödüyorsun. Konuşmaya başladın 4 çeşit şarja taktın 5 çeşit vergi ödüyorsun. Meydanlara geliyor çocuk sayınız 3 olsun 5 olsun sanki millet çocuk yapmasını bilmiyor senden mi öğrenecek? Normal doğum olacak diyor Cumhurbaşkanının görevi çocuk sayısını doğumun yöntemini söylemek değildir görevi çocuk bezindeki yüzde 18 KDV'yi indirmektir.

BUNLAR FETÖ'CÜLERDEN BETERMİŞ

Samsun'da sahneye çıktım bisiklet getirdi çocuklar almışlar bu bisikletli görüntüyü caminin içine monte etmişler. Traktörle camiye girmiş. Camide zeybek oynuyor. Bunlar mı Müslüman? Yazık günah. Utanmazlar reziller alıyorlar montajcı olarak FETÖ'cüler var diyordum bunlar FETÖ'cülerden betermiş.
ULUSLARARASI ARENADA ÇAKMA KABADAYI

Erdoğan'ın döneminde millet kemer sıkıyordu benim dönemimde devlet kemer sıkacak. Erdoğan'ın döneminde ne zaman efelense ekonomik kayba uğruyorduk ey Hollanda dedi Hollanda'ya Petrol Ofisi'ni sattı. Ey Amerika dedi 11 milyar dolarlık Boeing aldı. Uluslarlarası arenada çakma bir kabadayı. Kandırılan bir Cumhurbaşkanı değil bir değil iki değil üç değil hep aldatıldık diyor.

VAKİT JÜBİLE VAKTİ
Yolda gelirken afişlerini gördüm 'Vakit Türkiye vakti' yazmış ona bir slogan buldum. Erdoğan'a bir slogan buldum vakit jübile vakti.''

OYUNU KULLANDIN, EVE GİTMEK YOK

Gençler, okul bitti kredi kesiliyor. İş bulana kadar krediyi kesmeyeceğim. Söz. Sizden isteğim şu: 24 Haziran'a kadar her biriniz en az 3 kişiyi ikna edeceksiniz. Söz mü? Peki. Sandıklara sahip çıkacaksınız. Oyunu kullandın. Eve gitmek yok, okulun bahçesinde beklyeceksin. Gece sayım yaptı. Sandık görevlisi seçim kurulana gitti. Nereye gideceksiniz, Seçim kurulunun önüne. Ben nereye? Yüksek Seçim Kurulu'nun önüne. Şımarıklık yok, zafer sarhoşluğu yok, mazeret yok, marifet var. 
SELFİE İÇİN GERİ DÖNDÜ

Kayseri mitingini sonlandıran İnce, "Bir şeyi unuttum" diyerek sahneye döndü. İnce kitleyle birlikte selfie çekti.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER