Tatlıses, AK Parti'den 4. kez aday oldu: "Referansım Erdoğan"

Türkücü İbrahim Tatlıses İzmir’den AK Parti milletvekili adaylığı için resmi başvuruyu yaptı. Başvuru formunun referans bölümüne ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yazdı. Bu Tatlıses'in AK Parti'den 4. adaylık denemesi

Tatlıses, AK Parti'den 4. kez aday oldu: "Referansım Erdoğan"

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde adaylık başvuruları sürüyor. Partide yoğun aday başvuru trafiğinin yaşandığı İzmir’den ise Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses adaylık başvurusu yaptı. Tatlıses, iki bölgenin olduğu kentte 1 ya da 2.’sinden birisini tercih etmeyerek “her ikisinden de olabilir” dedi.

Daha önce üç kez Şanlıurfa’dan milletvekili adayı olmak için başvuru yapan fakat listede yer almayan Tatlıses bir kez de bağımsız aday olmuştu. Tatlıses’in adaylık başvuru dosyasında ise ilginç bilgiler yer aldı. Tatlıses, referans bölümüne AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini yazdı.

Mezun olduğu okulu, eğitim durumunu, mesleğini ve medeni durumunu da yazan Tatlıses, silahlı saldırı sonrasında yaşadığı sağlık sorunlarına atfen de, “yüzde 60 ve üzeri kısmi felç” tanımlaması yaptı.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde ikamet eden Tatlıses’in özgeçmiş kısmında ise, “1952 yılında Şanlıurfa’da doğan İbrahim Tatlıses inşaatlarda inşatlarda soğuk demir ustası olarak çalıştı. Adanalı bir sinemacının sesini duymasıyla birlikte önce Adana sonra da Ankara’da sahne hayatı başladı. Ardından albümleriyle tüm Türkiye’ye sesini duyurdu. Başarılarıyla birçok ödül aldı. Talk Show programları, yönetmen, oyuncu, senarist, söz yazarı , besteci, yorumcu ve köşe yazarı kimliğiyle birçok başarılara imza attı. Tatlıses Grup adı altında şirketleşerek gıda, film, yapım, turizm, havacılık, yayıncılık dallarında faaliyetlerini sürdürdü” ifadelerine yer verdi

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER