Süleyman Soylu: Suç ortada, yolsuzluk yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul seçim sonuçlarına yönelik tartışmalara ilişkin açıklamalar yaptı

Süleyman Soylu: Suç ortada, yolsuzluk yapıldı

İçişleri Bakan Süleyman Soylu, Büyükçekmece'de seçim öncesi bazı seçmenlerin ikamet kayıtlarının değiştirildiği iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada "Büyükçekmece'deki olay usulsüzlüktür. Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış" dedi.

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Söylenenleri üzülerek dinliyorum. Sanki devlet kapısından hiç girmemiş insanların yorumlarıyla karşı karşıyayız. Seçimi yürüten kurum YSK'dır.Büyükçekmece'deki olay usulsüzlüktür. Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış. Bunu yapan eski Belediye Başkanı'nın yakınları. Büyükçekmece'de uzun zamandır hazırlık vardı, askıya çıktığında olan zaman limiti yetmedi. 350 kişi tespit edip suç duyurusunda bulunduk. Burada bir hile, suistimal ve yolsuzluk var. Olay AK Parti'nin şikayetiyle ortaya çıktı. Seçmen listeleri üzerinden çarpıklık görüldü. Herkes gidip kendini bir araziye yazamaz. Ocak 2019'da adli ve idari tahkikat başlatılmış ve devam ediyor.

(Binali Yıldırım'la örüşme) Gizemli bir durum yok, bir araya gelebiliriz.

Ben hayatımda 201 rakamının sıfır yazıldığı ve bunun üst üste olduğu hiçbir seçim görmedim. Türkiye'de böyle bir seçim yok. Bu seçim hangi şekilde biterse bitsin, tartışması sürekli devam edecektir.  

Bu seçimin bu tartışmadan yoksun bırakılabilmesi için, Sayın Bahçeli'ye katılıyorum, tekrarlanması bu tartışmaların seçilecek kişileri gölgede bırakmasını ortadan kaldıracaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER