Soyer'den Yücel'e kutlama ziyareti

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP’li belediye başkanları, dün mazbatasını alan ve ikinci dönemde de başkanlık koltuğunda oturan Deniz Yücel’e tebrik ziyaretinde bulundu. Soyer Yücel’e ; “İşimiz zor evelallah hep beraber altından kalkacağız” ifadelerini kullandı.

Soyer'den Yücel'e kutlama ziyareti

Cansu Temir Aksu - Ben TV

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen CHP İl Kongresi’nde ikinci dönem için vize alan ve dün il yönetim kurulu ve il disiplin kurulu üyeleri ile mazbatasını alan İl Başkanı Deniz Yücel’e bugün, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP’li ilçe belediye başkanları tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette Torbalı, Menemen, Güzelbahçe ve Kemalpaşa Belediye Başkanları yer almadı. 

“PARTİ İÇİ YARIŞIMIZ SONA ERMİŞTİR”

Başkan Yücel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Bugün büyükşehir belediye başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımız il kongremizden sonra il başkalığımızı ziyaret ediyorlar. Dün mazbatalarımızı aldık. Geçtiğimiz hafta yaptığımız kongremizle parti içi yarışımız sona ermiştir. Artık projeleri, hizmetler konuşma zamanıdır. İlçe belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz le birlikte daha iyi hizmet vermek için start vermiş bulunmaktayız. Bugünkü ziyaret çok anlamlı ve değerlidir. Ben hem Sayın Soyer’e hem de ilçe belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. “YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR”

Soyer ise Yücel’in ardından yaptığı konuşmada; “Bugün beraber olmaktan gurur duyuyorum. Artık yepyeni bir dönem başlıyor. Büyük bir heyecanla göreve gelen arkadaşlarımı kutluyorum. Yolları açık olsun. Çok güzel işlere imza atacağız. Uyumlu olacağımıza inancım tamdır. Bir sonraki  toplantıyı da yeni binamızda yapacağız umarım. İzmir’e yakışan CHP’ye yakışan daha huzurlu daha keyifli bir ortamda çalışacağımıza olan inancım tam. İnşallah bu binada son toplantımız olur. Tüm il yönetim kurulu arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Soyer; Yücel’e  Bergama’nın halı motiflerinden yola çıkarak tasarlanan tabak ve çikolata hediye etti. Soyer, hediyeleri verirken; “İşimiz zor evelallah hep beraber altından kalkacağız” ifadelerini kullandı.

Ardından görüşme basına kapalı olarak devam etti. Görüşmede İl Başkanı Yücel'in, FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklu yargılanan Burak Oğuz'un davasına ilişkin bilgi verdiği öğrenildi. Yücel gazetecilere de davaya ilişkin olarak "Takip ediyoruz, buradan sonra oraya geçeceğim." derken, Tunç Soyer'in ise duruşmaya muhtarlarla programı nedeniyle katılamadığı öğrenildi.

Öte yandan başkanlar, toplantı sonrası il başkanlığa önüne gelen otobüsle, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına katılmak üzere hareket ettiler. Başkanlar meclis sonrası Soyer tarafından belli periyotlarla organize edilen kampa gitmek üzere Özdere'ye gidecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER