Soyer'den bir ilk: 3. buluşma için 30 ilçeye davet!

Göreve geldikten sonra, belli dönemlerde Millet İttifakı belediye başkanları ile buluşan Soyer, üçüncü buluşmada bir ilki gerçekleştirerek Cumhur İttifakı belediye başkanlarını da toplantıya davet etti. AK Parti kanadından ise; 'Geç kalınmış bir hamle' olarak nitelendirildi.

Soyer'den bir ilk: 3. buluşma için 30 ilçeye davet!

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belirli periyotlarda Millet İttifakı belediye başkanları ile bir araya gelerek, koordinasyon toplantısı gerçekleştiriyordu. İlki Çeşme'de, ikincisi ise Selçuk'ta gerçekleşen toplantıların üçüncüsünde ise bir ilk yaşanacak.

Soyer, göreve geldiğinden bu yana sürdürdüğü bu toplantılara ilk kez; AK Partili ve MHP'li belediye başkanlarını da davet etti. Cumhur İttifakı cephesinden, toplantılara davet edilmedikleri için 'Üvey evlat muamelesi' eleştirileri gelirken, Menderes'te gerçekleşecek olan buluşmaya davet edilmeleri 'Geç kalınmış bir hamle' olarak nitelendirildi.

Konuyla ilgili Ben TV'ye açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal; Soyer'in artık İzmir'in tamamının belediye başkanı olduğunun farkına vardığını ifade etti.

"SEFERİHİSAR'IN SORUNU NEYSE KİRAZ'IN DA AYNI"

Gerçekleşecek olan toplantının olumlu olacağını düşündüğünü ifade eden Hızal; "Geçmiş dönemde, bu tip toplantılarda Cumhur İttifakı belediye başkanlarını davet emiyordu, bizde bu konuda eleştiriler getiriyorduk. Bu 10 aylık süreç içerisinde bir kez toplandı Cumhur İttifakı Belediye Başkanlarıyla. O da bizim eleştirilerimiz neticesinde oldu. Sonuç olarak İzmir'de 30 ilçe var. Seferihisar'ın sorunu neyse, Kiraz'ın sorunu da aynı. Beydağ ile Kiraza'ı ayıramazsınız. Dikili ile Bergama'yı ayıramazsınz. Dolayısıyla, burada hiç bir ayrım yapılmaksızın bu tarz koordinasyon toplantılarının yapılması bizce olumlu. Geç kalınmış bir toplantı açıkçası, daha öncesinde de yapılması gerekiyordu. Ama her şeye rağmen biz olumlu bakıyoruz. Tunç Soyer geç de olsa, artık İzmir'in tamamının belediye başkanı olduğunun farkına yavaş yavaş varıyor gibi." ifadelerini kullandı.

5 yıldızlı bir otelde gerçekleşecek iki günlük kampa, Soyer belediye başkanlarının eşlerini de davet etti. Başkanlar otele bu akşam giriş yapacak ve Pazar günü çıkacak. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER