Soyer, CHP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, bugün CHP İl Binası'na ziyarette bulundu. Ziyaretin, ilçe adaylarının kedi ilçelerine yaptıkları ziyarete oranla daha sessiz geçmesi ise dikkat çekti.

Soyer, CHP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti

BEN TV / Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün CHP İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Soyer'in bu ziyaretinin, belediye başkan adaylarının ilçe ziyaretleirndeki miting havasındaki açıklamalarının aynında, sessiz sedasız gerçekleşemesi ise dikkat çekti.

"İZMİRLİLERİN GURUR DUYACAĞI TABLOYU YARATACAĞIZ"

İzmirlilerin CHP'ye olan güvenini boşa çıkarmayacaklarını ifade den Soyer, İzmir'le Türkiye'nin de değişeceğini söyledi. Soyer; " İzmir’de kısa süre içerisinde umut dalgasının doğmakta olduğunu görüyoruz, insanlarımız yeni umutlar için heyecan taşıyorlar. Bunu karşılıksız bırakmayacağız. İzmir Türkiye’yi değiştirecek, bu değişim bugünden itibaren başlayacak ve bütün Türkiye bunu görecek. İzmir’in dağlarında çiçekler açacak ve Türkiye mis gibi kokacak o günlere çok az kaldı. Bu heyecanla, coşkuyla, umutla çalışmamıza başlıyoruz. İzmirlilerin gurur duyacağı tabloyu yaratacağız” dedi.

"BÜYÜK KUCAKLAŞMAYI İZMİR'DE BAŞARMAK ZORUNDAYIZ"

Türkiye’nin büyük bir krizin arifesinde olduğunu söyleyen Soyer, “Öylesine büyük bir buzdağı üzerimize gelmekte ki biz sadece o buz dağının görünen yüzündeki döviz dalgalanmalarıyla ve borsadaki iniş çıkışlarla ilgileniyoruz. Oysa aşağıdaki o büyük kütle Türkiye’yi 7-8 yıl sürecek büyük bir ekonomik sıkıntıya taşıyacak. Türkiye’nin gayrisafi milli hasılasının 800 milyar dolarlardan 500 milyar dolarlara inmesi öngörülüyor. O kadar büyük bir ekonomik krizle karşı karşıyayız ki, neredeyse yarı yarıya küçüleceğiz, yarı yarıya yoksullaşacağız. Bu kadar büyük bir krizle yüzleşmekte olan bir ülkenin büyük bir kucaklaşmaya ihtiyacı var. Bu kucaklaşma siyasi arenada yürütülen ayrışma, ötekileştirme süreçlerinin hepsini geride bırakmalıyız. İzmir’de ortak gelecek ütopyasını hayata geçirmeye çalışacağız. Büyük kucaklaşmayı İzmir de başarmaya çalışacağız. Başka türlü bu krizle başa çıkılamaz, hepimiz daha ağır bedeller öderiz. Bu krizle başa çıkacak gücü bulmak için kucaklaşmak, gücümüzü büyütmek zorundayız. İzmir’deki yönetim anlayışımız ortak aklı büyütecek kimseyi dışarıda bırakmayan bir anlayış olacak” şeklinde konuştu.

"İZMİR GÜNDEMİNDE BU MESELELER YOK"

Hendek açıklaması iddiaları sorulan Soyer, İzmir gündeminde bu meselelerin olmadığını ifade ederek;

“Ben bunlardan usandım ama birileri sürekli bunları gündeme getirmekten usanmadı. Hendek meselesi PKK meselesi hayatım boyunca ne böyle bir açıklamam oldu ne böyle bir ima yaptım nerden yakıştırıyorlar bilmiyorum. Babamla ilgili meseleyi de defalarca konuştuk. İzmir’in gündeminde bu meseleler yok. İzmir’in Türkiye’nin gündemine bu meseleleri getirmek asıl gündemden insanları uzaklaştırmak içindir. Biz seçime gidiyoruz seçime giderken adayların performansları vizyonları konuşulmalıdır ki seçmen bir tercih yapabilsin. Adeta seçmeni bu reel gündemden uzaklaştırmak istercesine sanki bunlar konuşulmasın, siyasi kutuplaşmalar üzerimden rekabet devam etsin dercesine yapılan bir kampanya bu. Bu konuşmayı artık İzmirlilere haksızlık olarak düşünüyorum” dedi

"HDP'Yİ DE ZİYARET EDECEĞİZ"

Millet İttifakı’nın bir diğer ortağı İYİ Parti’yi ve kendisine destek açıklamasında bulunan HDP'yi de ziyaret edeceğini ifade eden Soyer; yerel siyasetçileirn parti rozetlerini bırakmaları gerektiğini savundu. Soyer; "Yerel siyasetçiler seçildikleri andan itibaren rozetlerini bir tarafa bırakıp o memlekette herkesi kucaklayacak çalışmaları yapmak zorundalar. Eğer bir parkta lamba yanmıyorsa, yerel yöneticiyi o parkın etrafında oturanların siyasi tercihi onu ilgilendirmez. Hangi partiden olursa olsun o parkta yanmayan ışıklar yanmalı. Biz 31 Mart’a giderken herkesin oyuna talibiz. Solcusunun, dindarın, laiğinin de, Atatürkçüsünün herkesin oyuna talibiz. Tabi ki HDP’yi de ziyaret edeceğiz. Tabi ki İYİ Parti’ye de MHP, AK Parti’ye de gideceğiz. Hepsinin oyuna talibiz. Biz olabildiğince büyük İzmir’i kucaklayacağız" dedi.

YEMEK DAVETİ BAKİ

Nihat Zeybekci’nin yemek davetini reddetmesi hatırlatılması üzerinde cevap veren Soyer, yemek davetinin baki olduğunu dile getirdi.

"İZMİR'DE HEYECAN YARATTI"

30 ilçe artı büyükşehiri alma hedefini koyduklarını dile getiren CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel; " “İzmir’de 30+1 hedefimizin arkasındayız. Soyer’le İzmir’de daha güçlüyüz, AKP MHP ittifakına İzmir’de tek bir ilçe vermeyeceğiz. Soyer İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ancak 31 marttan sonra İzmir Büyükşehir Belediye başkanı. Biz onu öyle görüyoruz, İzmirlilerin öyle gördüğün biliyoruz. İzmir dışından İzmir’le bağı olmayan kişilerle kimse Tunç Soyer’i karıştırmasın. Eğitimi, nezaketi, birikimi vizyonu ile ve Seferihisar’da yaptıklarıyla Soyer ismi şimdiden İzmir’e çok yakıştı. İzmir de heyecan yarattı. Bugün de bizlerle bir araya geldi. Tunç Soyer isminin İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER