Serter'den adaylık sonrası ilk açıklama: 2015'in üzerine çıkacağız!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir'den 7. sıra milletvekili adayı olan Bedri Serter, "İl başkanlığım çok uzun sürmedi belki ama önemli olan sürenin kısalığı değil, yapılan işlerin çok olmasıydı. 24 Haziran'da hedefimiz 2015'in üzerine çıkarak bölgemizden çıkacak CHP'li milletvekili sayısını 9'a kadar çıkarmak." dedi.

Serter'den adaylık sonrası ilk açıklama: 2015'in üzerine çıkacağız!

Burak Cilasun / BEN Haber

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir'den milletvekili aday listesinde 7. sırada yer alan Bedri Serter, ilk değerlendirmesini BEN Haber için yaptı. Henüz Ankara'da olduğunu dile getiren Serter şunları söyledi:

"DAHA ÜST BİR SIRADA DA OLABİLİRDİM"

"Aday adaylığı sürecinde ciddi bir heyecan yaşadık. Geçmiş dönemde il başkanlığı yapmış biri olarak daha üst sıraların da olmasını bekliyordum. Amacımız partimizi, Türkiye ve İzmir'de en iyi şekilde temsil etmek ve 24 Haziran'ı en iyi şekilde geçirmektir. Listeye giren arkadaşlarıma da, giremeyen arkadaşlarıma da hayırlısı olsun diyorum. Bundan sonrası artık el ele çalışma zamanıdır. Ben 14 aylık bir il başkanlığı dönemi yaşadım. Benim için önemli olan zaman diliminin kısalığı değil, yapılan işlerin çok olmasıydı. 7 Haziran ve 1 Kasım gibi önemli seçimleri yönettik ve her iki bölgeden 7'şer milletvekilimizi Ankara'ya gönderdik. Önemli olan iz bırakabilmekti. Bundan sonrası için aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz.

"2015'İN ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ"

Henüz Ankara'da olduğunu ve İzmir'e döner dönmez seçim çalışmalarına hızlı bir başlangıç yapacağını söyleyen Serter, "İzmir'deki partililerimizle Ankara'dan dönünce kucaklaşacağız. Zaten ben partili arkadaşlarımla her zaman birlikteyim. 2015'in üstüne bir performans göstereceğiz. 2. bölgede 9 milletvekiline kadar çıkabileceğimize inanıyorum. İnşallah bizimle birlikte daha güçlü bir çalışma sistemine gidebileceğiz. 24 Haziran'da en büyük hedefimiz Sayın Muharrem İnce'yi Cumhurbaşkanı yapmak ve partimizi parlamentoda en yüksek temsil sayısıyla temsil edebilmek." dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER