‘Seçim neden yenilendi?’

Türkiye'nin büyük bir merakla beklediği tarihi yayın başladı. Programın modaratörlüğü yapan İsmail Küçükkaya'nın 'neden yeniden seçime gidiyoruz?' sorusuna Yıldırım, "Şaibe oldu, oylar çalındığı için" cevabını verdi. İmamoğlu ise bu iddialara belgelerle cevap verdi.

‘Seçim neden yenilendi?’

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili vaatlerini açıklamak için bir araya geldi. Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen tarihi programda modaratörlüğü yapan İsmail Küçükkaya, iki adaya, “seçim neden yenilendi?” diye sordu.

AKP’nin adayı Binali Yıldırım, “Oylar sayılırken bir takım garip işler oldu, şaibe karıştı ve sonuçta YSK da bu durumu değerlendirerek yenilenmesine karar verdi. Bizim tercihimiz oyların yeniden sayılmasıydı ancak CHP bu konuda bize yardımcı olmadı.Biz de yeniden seçime gitmek zorunda kaldık” dedi.

İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise şaibelerle ilgili iddialara yanında getirdiği belgelerle cevap verdi. İmamoğlu, YSK’nın gerekçeli kararında da ‘çaldılar’ ibaresinin yer almadığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER