banner51

Sağlıkçılara İYİ Parti'den çarpıcı vaat

24 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlerin öncesinde İYİ Parti Genel Sekreteri Dr. Aytun Çıray, sağlık sistemi ve sağlık çalışanlarına ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Sağlıkçılara İYİ Parti'den çarpıcı vaat

Sağlık Bakanlığı'nın eski müsteşarlarından olan İYİ Parti Genel Sekreteri Dr. Aytun Çıray partisinin sağlık politikaları hakkında geniş bir açıklamada bulundu ve emeklilerden katkı payını kaldıracaklarını söyledi.

"DAHA KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ VERİLECEK"

Dr Çıray, "Ömrünü emeğiyle kazanan insanlarımızın emekliliklerinde özel haklara sahip olması ve rahat etmesini sağlamak İYİ Parti'nin ilk icraatlarından olacaktır. Biz bu işi çok iyi biliriz. Zaten AKP'nin başlangıçta başarıyla uyguladığı sağlık politikalarını da müsteşarlığım döneminde biz hazırlamıştık. Bu yüzden sağlıkta çok iyi başladılar nedense sonradan yanlış yollara saptılar ve sağlığı da bir rant aracı olarak gördüler. Biz iktidarımızda sağlıkta AKP'nin doğru yaptıklarına dokunmayacağız ama yanlışlarını düzeltip daha kaliteli sağlık hizmetini vereceğiz."

"SAĞLIK PERSONELİNİN ÇIPLAK MAAŞINI İKİ KATINA ÇIKARACAĞIZ"

Sağlıkta İYİ'lik reformu gerçekleştireceklerini, sağlık yönetiminde çok başlılığı ortadan kaldıracaklarını, hedeflerinin plânlayıcı ve denetleyici bir Sağlık Bakanlığı olduğunu ifade eden Dr Çıray, yaygın, ulaşılabilir ve güler yüzlü sağlık hizmet sistemini gerçekleştireceklerini anlattı.

Çıray, "Sağlık Hizmetlerinin kaliteli olması yanında bu kalitenin kontrolü, akreditasyonu, ulaşılabilir olmasını sağlayacağız. Kalite önceliğimiz olacak. Hasta hekim ilişkilerinde sağlık personellerinin ciddiyet ve saygınlığını yeniden kazandıracak düzenlemeleri içeren toplumsal güveni tesis edeceğiz. Bizim yönetimimizde sağlık personelimiz saldırıya uğramayacak, "diyen İYİ Parti Sözcüsü Dr. Aytun Çıray bir de hekimlere de müjdeleri olduğunu söyledi.  dedi ve ekledi, "Sağlık personelinde "mecburi hizmeti" kaldırıp, özendirici sistem gereceğiz. Sağlık çalışanlarının çıplak maaşlarını emeklilikte de geçerli olacak şekilde iki misli arttıracağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER