Perinçek'ten CHP'ye: Bonzai çekip HDP'ye oy veriyorlar

BBC Türkiye, seçim sonrası için Doğu Perinçek ile bir röportaj gerçekleştirdi. Perinçek röportajda dikkat çeken ifadeler kullandı

Perinçek'ten CHP'ye: Bonzai çekip HDP'ye oy veriyorlar

BBC'nin röportajında Perinçek, "Seçim sonrası ilk açıklamanızda, esrar çeken CHP'liler tabirini kullandınız. Bunu açar mısınız?" sorusuna şu açıklamayı yaptı:

"CHP'nin tabanı bonzai çekti. Ben onu ilk olarak Ankara-İstanbul yürüşü sırasında söyledim. FETÖ'yle, PKK ile yürüyorlar. Dediğim doğru çıktı, bonzai içmişler, milyonlarca CHP'li, bonzai içmese gidip, HDP'ye, PKK'ya oy verir mi? Bir de duman altı olanlar var: Vatan partisi tabanı. Mesela bu odada esrar çekildiği zaman siz esrarı çekmeseniz de duman altı oluyorsunuz. Siz CHP ile aynı mahalledeyseniz, orada esrar, bonzai çekildiği zaman duman altı olursunuz. CHP intihar gibi bir şey yaptı. Kendi seçmenini PKK'ya yönlendirdi. Bizim tabanımız da bundan etkileniyor, bizim tabanımızda da Tayyip Erdoğan düşmanlığı var. O Erdoğan düşmanlığı seçmenimizin bir kısmını CHP'ye oy vermeye sürükledi. Yani duman altı oldular."

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER