Partilerde karşılıklı bayramlaşma vardı

Bayramın ikinci günü siyasi partilerde karşılıklı bayram ziyaretleri vardı. Parti heyetleri çay içti, ikramlarda bulundu, siyasetin sert gündeminden bir süre uzaklaştı. Buna karşın İstanbul seçimi, seçim sloganları ve seçmene mesajlar yine öne çıktı.

Partilerde karşılıklı bayramlaşma vardı

Siyasi partiler, bayramlaşma geleneğini bu yıl da bozmadı.Sabah saatlerinde ilk ziyaret AK Parti ve CHP heyetleri arasında gerçekleşti. Samimi ve güler yüzlü sohbetler arasında söz dönüp dolaşıp yine rekabete, yaklaşan İstanbul seçimine geldi.CHP heyeti AK Parti heyetine seçim sloganıyla temennide bulundu.Aynı saatlerde AK Parti ziyaret heyeti de CHP'deydi. AK Partili Orhan Yeğin de trafik uyarısını adayları Binali Yıldırımın sözleriyle yaptı.Ağırlıklı olarak İstanbul'da yenilenecek seçimlerin konuşulduğu ziyaretlerde partilerin vekillerinin İstanbul mesaisi de esprili bir dille anlatıldı. İYİ Partiheyetini ağırlayan CHP heyeti "Artık İstanbul'u sokak sokak biliyoruz" dedi.

MHP'nin AK Parti ziyaretinde ise seçimlerin Umre ziyaretine bile konu olduğu konuşuldu. Umre ziyaretinden gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, "Duam İstanbul Seçimi" mesajı verdi.DSP heyeti de CHP'ye ziyaretinde İstanbul seçimlerinde destek mesajı verdi.Ramazan Bayramında Ankara'da siyasi parti bayramlaşmalarında gençler yoğunluktaydı. Ak Parti'nin heyetinde genç siyasetçiler vardı.

AK Parti ve MHP ile HDP arasında bayramlaşma olmadı. MHP ile İYİ Parti arasında da bayram ziyareti yapılmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER