"Pakistan'ın FETÖ adımı memnuniyet verici"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye dün olduğu gibi bugün de yarın da Pakistan'ın yanındadır, yanında olmaya devam edecektir'' dedi. Erdoğan, Afganistan-Pakistan-Türkiye arasındaki üçlü zirvenin 31 Mart seçimlerinin ardından İstanbul'da gerçekleştirileceğini de bildirdi.

"Pakistan'ın FETÖ adımı memnuniyet verici"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Pakistan Başbakanı İmran Han ile Ankara'da ortak basın toplantısı düzenliyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"FETÖ'nün bir terör örgütü olduğunu Pakistan'da yüksek mahkemenin ilan etmesi ve bir yandan da okulların Maarif Vakfımıza teslimi, bunlar memnuniyet verici adımlardır. Başbakan İmran Han göreve gelmesinin ardından ülkemize ilk ziyaretini gerçekleştiriyor. Kendisi aynı zamanda tam anlamıyla bir Mevlana aşığı. Türkiye dün olduğu gibi bugün de yarın da Pakistan'ın yanındadır, yanında olmaya devam edecektir.

Daha önce başlamış olduğumuz üçlü İstanbul zirvesi olarak devam eden Afganistan-Pakistan-Türkiye arasındaki zirveleri kaldığı yerden devam ettirelim istiyoruz. 31 Mart seçimlerinin ardından üçlü zirveleri İstanbul'da gerçekleştireceğiz.''

İmran Han ise şu ifadeleri kullandı:

Ekonomi konusunda çalışan ekibimi de benimle birlikte getirdim. Farklı yatırımcılarla görüşmek istedik. Türkiye ile aramızdaki bağı kuvvetlendirmek istedik. Çok memnunum çok uzun bir görüşme yaptım Sayın Cumhurbaşkanı ile. Pakistan ve Türkiye birbiriyle çok daha yakın iki ülke haline gelecek. Türkiye ile ilişkilerimizi çok daha yakın hale getirmek istiyoruz. Pakistan-Afganistan-Türkiye zirvesinin Afganistan'da barışa katkı sağlayacağını ümit ediyorum.''

YORUM EKLE

banner47