O vekillerden 'İzmir için Güç Birliği'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, bugün Ankara'da İzmir Milletvekilleri ile bir araya geldi. Gündemde ise, yerel seçim vardı

O vekillerden 'İzmir için Güç Birliği'

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, bugün Ankara'da öğle yemeğinde İzmir Milletvekilleri ile bir araya geldi. Toplantıya, bazı milletvekilleri çeşitli illerdeki görevlerinden dolayı katılamazken; Özkan, Kamil Okyay Sındır, Tacettin Bayır ve Bedri Serter ile bir araya geldi.

Toplantıda, ülke ve kent gündemi de konuşulurken, asıl konu Mart 2019'da gerçekleştirilecek yerel seçimler oldu. Ankara'da gerçekleşen toplantıya ilişkin bilgi veren İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, sohbetin özelinde 'Nasıl bir belediye başkanı ve İzmir'de nasıl 30 ilçe artı 1 Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanırız' tartışması olduğunu ifade etti.

"BAŞARISIZLIK DURUMUNDA HEPİMİZE FATURA KESİLECEK"

Toplantının 2, 2 buçuk saat sürdüğünü ifade eden Bayır; "Kendimize bir taslak oluşturduk. Tabii ki İl Başkanımız, ilin kendi görüşlerini getirecek. Ayrıca bir kamuoyu yoklaması yapacak. Ama bizde uzun yıllardır İzmir'de siyaset yapan milletvekilileri olarak kendi düşüncelerimizi Genel Başkana ayrıca aktaracağız. Burada oluşturduğumuz şablonda çok fazla kriter var. Her şeyden önemlisi seçimi kesin alacağımız adayı bulmak önemli. Bu bir sorumluluktur. Bunu başardığınız taktirde, bu hem örgütün, hem Genel Merkezin, hem İzmir Milletvekillerinin başarısı olur. Ama başarısızlık durumunda hepimize fatura kesilecek. O yüzden; bu bize yakın, 'Bunu eğer belediye başkanı seçersek benim milletvekiliğinde önüm açılır, bu arkadaş Büyükşehir adayı olursa ben genel başkan yardımcısı olurum' gibi düşüncelerden arındırılmış, net bir biçimde adayların belirlenmesi gerektiğini ve tarafsız olunması gerektiğini konuştuk." dedi.

GRUBUN ADI: İZMİR İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

Bu toplantıların sık sık yapılacağını vurgulayan Bayır; "Bir sonraki toplantıda daha da geniş katılım olacak muhtemelen. Grubun adını da İzmir için Güç Birliği (İGB) koyduk." şeklinde konuştu.

"İZMİR'İ KAPTIRMAYACAĞIZ"

Bayır; "Mesele kimin Büyükşehir Belediye başkanı olacağı değil. Ama şu konuda hem fikiriz. Kim gösterilirse gösterilsin, kendimiz gösterilmiş gibi çalışacağız, sahalarda birlikte hareket edeceğiz ve İzmir'i kaptırmayacağız." dedi.

YARINKİ ZİRVE İZMİR'DE

Öte yandan Özkan'ın yarın İzmir'de ilçe başkanları ile bir araya gelerek, yerel seçim sürecini masaya yatıracağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER