O ilçe başkanı konuştu: Görevimin başındayım

AK Parti'de seçim hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Genel Merkez tarafından açıklanan seçim takvimine göre, süreç bugün itibariyle başladı. 12 Kasım'a kadar aday adaylığı başvurularının tamamlanması beklenirken, partinin İzmir İl Teşkilatı'nda hareketlilik başladı

O ilçe başkanı konuştu: Görevimin başındayım

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, AK Parti'de belediye başkan ve meclis üyeliği aday adaylığı için başvurular tamamlandı. 12 Kasım'da tamamlanacak olan süreçte, kimlerin aday adaylığı için başvuruda bulunacağı ise merak konusu oldu.

AK Parti İzmir'de ise; Beydağ, Bayındır, Seferihisar, Gaziemir, Güzelbahçe, Aliağa, Begama, Buca, Balçova ve Bayraklişilçe başkanlarının aday adalığı için istifa etmeleri ve adaylık başvurusu yapmaları bekleniyor.

İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI

Öte yandan İl Başkanı Aydın Şengül, bugün ilçe başkanları ile bir araya geldi. Kent ve ülke gündemine dair konuların da konuşulduğu toplantıda, 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler gündeme geldi.

Toplantının ardından bilgi veren Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan Ben Haber'e yaptığı değrelendirmede; "Süreç henüz çok yeni. Bugünkü toplantımızda, isim bazında adaylıklara yönelik bir şey konuşulmadı. Genel merkez bir taraftan araştırmalarını yapıyor, ayın 15'inden sonra belki teşkilatlarda eğilim yoklaması olacak. Bu sürecin Aralık ayından önce netleşmesi mümkün görünmüyor. Biz görevimizin başındayız." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER