O çağrıya, CHP İzmir milletvekillerinden tepki!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kurultay çağrısına, CHP İzmir milletvekillerinden sert tepkiler geldi.

O çağrıya, CHP İzmir milletvekillerinden tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki kurultay tartışmaları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yaptığı açıklamayla birlikte İzmir'e sıçradı. Kocaoğlu'nun kurultay çağrısına milletvekilleri tepki gösterdi. 

İŞTE O VEKİLLER VE AÇIKLAMALARI

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat: Doğru bulmuyorum... Partide Genel Başkan sorunu yoktur. Zamanlama çok manidardır. 'Değişim' diyenlerin önce değişimi kendilerinden başlatması gerek...

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter: Şu anda kurultay değil, önemli olan Türkiye’nin daha düzenli daha iyi şekilde yönetilmesini takip etmektir. Kurultay hareketlerini önemsemiyorum. Sağlıklı bakmıyorum.

"İZMİR'İN ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZEMEYEN..."

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır: 9 ay sonra yerel seçim yapılacak. Kendi koltuğunu düşünenler ile gerçekten CHP’yi düşünenleri ayırmak gerek. Değişim talebi varsa yerel seçimlerden sonra örgüt gereğini yapar. Yerel seçimler varken imza toplama, kurultay ve yarışmak partiyi zayıflatır. Aziz Bey şu ana kadarki hizmetleriyle CHP’yi İzmir’de zaten riske sokmuştur. Şimdi daha da riske sokmuştur. Herkes işine baksın! Aziz Bey İzmir’in sorunlarını çözsün. İzmir’in ulaşım sorununu çözemeyen partinin sorununu çözmeye kalkmasın...

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu: Kesinlikle yanlış, zamanı değil! Birbirimize düşme zamanı değil. Yerel seçim biter, Genel Merkez zaten adım atar. Her şey koltuk için yapılıyor. Partiyi düşünen yok! Partiyi düşünen iç kavgayı vermez. Millet dışarıda çalışırken biz içimizde çalışmayalım. Kendi içimizde mücadele etmeyelim. Bu nedenle kaybediyoruz. Herkes işine baksın.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko: 2 aylık Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Genel Seçimler sürecinde işçiler, emekçilerle, halkımızla buluştum. Nereye gitsem, bir dokunup bin ah işittim. Halkın çok acil çözülmesi gereken problemleri var. Ekonomik sorunlar, eğitim, sağlık sorunları; iş cinayetleri, işsizlik, emeklilerin sorunları... Mesela OHAL'in yarattığı tahribat var. Tüm Cumhurbaşkanı adayları OHAL'i kaldırma sözü vermişti. Şimdi en acil gündem bana göre OHAL'in kaldırılması. Bu gündeme ve halkın sorunlarına yönelmek önemli. Bana göre partimizin gündemi budur. Ben hem Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun hem de Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce'nin seçim performansını gayet başarılı buluyorum. Şimdi bizim gündemimizde halkın sorunları ve yerel seçimler var. Öncelikle mevcut mevzilerimizi koruyup, ayrıca başka metropol belediyelere de CHP bayrağını dikme konusunda birliktelik sağlamalıyız. Az olan paramızı ve az olan enerjimizi kendi içimizde harcamamalıyız. Bugün çıkan bir Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlar Kurulu'nun yetkileri Cumhurbaşkanı'na verilmişken, memleketimiz antidemokratik bir anayasa ile yönetilirken;  eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, laik, sosyal bir anayasa çok acil bir ihtiyaçken, bizlerin de her zamankinden daha fazla birliğe beraberliğe ihtiyacı var.

(Gerçek İzmir)

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER