Necip Nasır: Bakan Özhaseki İzmir'e müjdesini verdi

AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Necip Nasır, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Karabağlar'da 540 hektarlık alanda başlatmış olduğu dönüşüm projelerinde uzun zamandır talep edilen ancak çözümü geciken bir yaraya daha neşter vurarak İzmir'e dönüşüm müjdesi verdiğini söyledi

Necip Nasır: Bakan Özhaseki İzmir'e müjdesini verdi

Nasır, “Bakan Özhaseki, imar barışıyla birlikte mülkiyet sorununun ortadan kaldırılmasından sonra 540 hektarlık alanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın inşaatları devam ederken, diğer 4 etapla ilgili çalışmaları hızlandırdı. Sayın Bakanımız Salih Omurtak'taki 75 hektarlık ikinci etaptan başlamak üzere; İzmir'e özel bir yasaya imza atacaklarını ve önümüzdeki salı günü bu kararı Bakanlıkça onaylayacaklarını açıkladı. Bu İzmir'in geleceği için tarihi bir karardır” diye konuştu.

"DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR KARAR ALINDI"

Bakan Mehmet Özhaseki'nin, “Salih Omurtak'ta 75 hektarlık ikinci etabın planları hükümetimiz tarafından bitirilmiş ve imar planlarına göre vatandaşımız isterse kat karşılığı verebilecek, isterse mülkiyet sorunu giderildiği için satabilecek, isterse de kendisi yapabilecek” ifadesini kullandığına dikkat çeken Necip Nasır, sözlerine şöyle devam etti: “Devrim niteliğinde bir karar alındı. Sayın Bakanımız bunun müjdesini verdi. Yıllardır İzmirli'nin, Karabağlar halkının beklediği büyük bir talep karşılık buldu ve hükümetimiz önemli bir soruna daha çözüm bularak İzmir'e dönüşüm müjdesi verdi”

Hazine ve belediyeye ait araziler üzerinde kaçak yapıların olması nedeniyle bu kararın bugüne kadar alınmasının mümkün olmadığını hatırlatan Nasır, şu ifadeleri kullandı: “Ancak 8 Haziran'da uygulanmaya başlanan imar barışını devletin vatandaşıyla helalleşmesi olarak nitelendiriyoruz. Bu barışmayla mülkiyet sorunu kaldırıldığı için herkes hızlı bir şekilde başvurusunu yaparak, yeni oturma raporu ve ruhsat alarak evini yasal hale getirebilecek. Önümüzdeki süreçte Bakanlığımızın ada bazında düzenlediği planlar doğrultusunda vatandaşlar, ev ve arsalarında istedikleri gibi tasarrufta bulunabilecekler. Bu devrim niteliğinde bir karardır. İzmir'in dönüşüm konusunda artık önü açılmıştır”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER